Makalecin - Güncel Blog Yazıları

1. Parti Stüdyolar PlayStation 5’in Dizaynını Bilmiyor

0 16

Sony’nin yolda olan yeni oyun konsolu PlayStation 5’in özellikleri, tasarımı ve fiyatı çok uzun devirdir konuşuluyor. Hakkında çıkan çeşitli haberlere, konsept dizaynlara ve birtakım haberlere karşın PS5 gizemini muhafazaya devam ediyor. Velev yeni konsol o denli gizemli ki PlayStation’ın 1. parti geliştiricileri olan kimi şirketlerin dahi konsolun dizaynının neye benzeyeceğini bilmedikleri tez ediliyor. Konsola dair bir tahlil da Birleşik Krallık merkezli medya oyunu geliştirme stüdyosu Media Molecule şirketinin kurucusu Mark Healey’den geldi.

Oyuncular ve kolla ilgilenenler tarafından tanınan bir isim olan Healey, mevzuyla ilgili epeyce meraklı olduğunu ve konsolu dört gözle beklediğini yaptığı paylaşımlarla gösteren biri. Twitter hesabından paylaştığı son gönderi de bunu kanıtlar nitelikte. Healey, kelam konusu paylaşımda bir hayran olarak PlayStation 5 aktifliğini dört gözle beklediğinin altını çiziyor ve Sony’nin konsolla ilgili ser verip sır vermeyen tavrını vurguluyor.

'Tasarım çok bilinmeyen tutuluyor'

PlayStation 5 hakkında çok çokça kişi tarafından sav edilen bir durum var ki o da dizaynın Sony’nin 1. parti geliştiricileri tarafından bile net olarak bilinmemesi. Bu türlü bir ihtimal ne kadar gerçek olabilir kestirim etmek epey güç gelgelelim Healey’nin de söylediği üzere Sony son devirlerdeki tavrıyla bölgesi eserler hakkındaki haberlerin epeyce saklı tutulduğunu kanıtladı. Şirket, muhtemel sızıntılardan o denli çekiniyor ki yeniliklere dair çok çokça bilgiyi kilit altında tutuyor.

Gelen onlarca habere karşın en net bilgiyi alacağımız aktifliğe saatler kalmış durumda. Kimi muhitler her ne kadar aktiflikte donanıma dair bir sunum olmayacağını ve Sony’nin daha çok oyun tanıtımı yapacağını söylese de gözler dev firmaya çevrilmiş durumda. Bakalım Sony, oyuncuları ve mahsusen de konsolun hayranlarını açıkladığı haberlerle şad edebilecek mi, yarın 23.00'da daima birlikte göreceğiz ve değerlendireceğiz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.