Makalecin - Güncel Blog Yazıları

2004 Güncellemesi İçin ‘Cihazınız Şimdi Hazır Değil’ Uyarısı

0 14

Microsoft, Windows 10 için 2020 yılının birinci büyük güncellemesini iki gün evvel tüm kullanıcılara sundu. Değerli yeniliklerle birlikte gelen güncelleme bilgisayarların güvenliğini artırarak kullanılabilirlik mealinde da geliştirmeler sağladı. Ama neredeyse her Windows 10 güncellemesi üzere bu güncelleme de birçok kullanıcının canını sıktı.

Ancak bir tarafta da yeni güncellemeyi bilgisayarlarına indirip kuramayan kullanıcılar bulunuyor. Microsoft, yeni güncellemeyle sorun yaşayacağını iddia ettiği cihazlara güncelleme yüklenmesinin önüne geçiyor. Şirket, 2004 güncellemesi hakkında Windows Update kısmında kullanıcılara bir de ihtar gösteriyor.

'Cihazınız şimdi tam olarak hazır değil'

Microsoft’un Windows Update ayarlarına giren kullanıcılara gösterdiği günah, bilgisayarlarının 2004 güncellemesi için şimdi hazır olmadığını söylüyor. Bununla birlikte cihaz güncelleme için hazır hale geldiğinde tıpkı sahifede güncellemenin gözükeceğini belirtiyor. Microsoft’un kusuru tam olarak şu formda:

Windows 10 Mayıs 2020 yenileştirmesi yolda. Bu yenileştirmeyi entegrasyonlu cihazlara sunuyoruz gelgelelim cihazınız şimdi tam olarak hazır değil. Cihazınız hazır olduğunda yenileştirmeyi bu sahifede göreceksiniz. Şu anda rastgele bir süreç gerçekleştirmeniz gerekmiyor.

Şayet siz de Microsoft’un bu bildirisiyle karşılaşan kullanıcılardansanız, donanımınızın külliyen şimdiki olduğundan emin olmalısınız. Şayet donanımınız yeniyse bile birtakım paylaşımlara nazaran üreticiler, şimdi yeni Windows 10 sürümüyle koordinasyonlu bir sürücü yayınlamamış olabilirler. Bu durumdaysa elinizden gelen tek şey beklemek olacaktır.

Yeni Windows 10 2004 güncellemesi şu anda pek çok meseleye mesken sahipliği yapıyor. Microsoft’un kendi platformunda da görülebilen sıkıntılar arasında NVIDIA’nın 358.00 sürümü altında bir sürücüye sahip olanlar ağır problemler yaşıyor. Tüm bu sıkıntılar şu anda Microsoft tarafından hâlâ incelenme aşamasında.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.