Makalecin - Güncel Blog Yazıları

2015 Yılında Geliştirilen Dead Island 2 Ortaya Çıktı

0 13

2011 yılında PlayStation 3, XBOX 360 ve bilgisayar oyuncularının şu anda yakında hatırlayacağı bir oyun piyasaya sürülmüştü: Dead Island. Sefalı ve aksiyon dolu yapısıyla birçoğumuzun gönlünü alan imalatta bir zombi istilası sırasında tropik bir adada hayatta kalmaya çalışıyorduk.

Oyun çıktıktan 5 yıl sonra bu oyunu daha yüksek grafiklerde oynamak isteyenler için bir de Dead Island Definitive Edition isimli oyun çıkış yapmıştı. Bu oyun, Dead Island yerküresini daha aktüel grafiklerle görmemize imkan veriyordu. Lakin oyuncuların beklentileri bu oyun değil, serinin devam oyunuydu.

2015'te geliştirilen bir sürüm ortaya çıktı:

Dead Island’ın birinci oyununu oynayıp seven oyuncular, geliştirici stüdyo YAGER’den 2. bir oyun istiyordu. Bu oyun, söylenenlere nazaran uzun vadedir geliştirilme aşamasındaydı. Gelgelelim yıllar geçti, sayaç 2021’e işaret etmeye başladı ama yeni oyundan hâlâ ses çıkmadı.

Ta ki bugüne kadar. Twitter’da dolaşan birtakım manzaralara nazaran Dead Island serisinin devam oyunu olacak Dead Island 2’nin 2015’te geliştirilen bir sürümü şu sıralar internette dolaşıyor. Üstelik bu sürümden ekran imajları de alınıp paylaşılmaya başladı.

Yukarıda gördüğümüz imajlar, Dead Island 2’nin 2015 yılında geliştirilen bir sürümünden alınmış. Alışılmış bu imajların oyunun günümüzde nasıl gözükeceğini yansıtmadıkları epey ortada. Tekrar de Dead Island 2 ismini uzun bir mühletin akabinde yine duymak epey sevindirici bir haber.

Dead Island 2 özgününde YAGER tarafından geliştirilmeye başlansa da şu anda Dambuster Studios tarafından geliştiriliyor. Geçtiğimiz yılın mayıs ayında THQ Nordic, Dead Island 2 hakkında yakında bir şeyler duyacağımızı söylemişti. Fakat bu kelamın akabinde geçen 1 yıla karşın hâlâ oyunla alakalı bir şeyler duyamadık.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.