Makalecin - Güncel Blog Yazıları

2021 yılında çıkacak iPhone 13 4 kamera ile gelebilir!

0 17

Apple’ın iPhone 11 serisindeki muvaffakiyetinden sonra, yeni nesil iPhone modelleri içinde savlar ortaya atılmaya başlandı. iPhone 12 piyasaya sürülmeden 2021 yılında piyasaya sunulması beklenen iPhone 13 hakkında birinci argümanlar 4 kameralı olacağı yanında.

Ortaya atılan tezlere nazaran, iPhone 13’ün art tarafında yekunda 4 farklı kamera mahal alacak ve bu sayede, fotoğraf ve medya yeteneklerinin çok ileri seviyede olacağı söyleniyor.

Argümanların gerisindeki hadise ise iPhone 13’e ilişkin olduğu söylenen çizimler. Bu çizimlere ve tezlere nazaran iPhone 13, 64 MP 6x dijital yakınlaştırma yapabilen geniş açı kamera, 40 MP 3x-5x aralığında optik, 15x-20x aralığında dijital yakınlaştırma, görüntü çekimlerinde kullanılmak üzere 64 MP anamorfik kamera ve 40 MP ultra geniş açılı kameraya sahip olacak. Tüm bunların yanı sıra LiDAR sensör 4.0 desteğinin olacağı da söyleniyor.

Saf bu özellikler şu an için tez olarak öne çıkıyor. Apple tarafından rastgele bir resmi açıklama yapılmadı ve iPhone 13’ün tanıtılmasına kadar bu savların ne denli gerçek olacağını kestirim etmek güç.

 

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.