Makalecin - Güncel Blog Yazıları

800 Serisi Philips OLED TV modelleri temmuz ayında satışa sunulacak

0 23

TP Vision tarafından yapılan açıklamaya nazaran; 3 farklı modelle (805/855/865) satışa çıkacak olan OLED TV’ler, 55 inch(140cm) ve 65 inch(165 cm) seçenekleriyle Temmuz ayında raflardaki yanını alacak.

4.nesil P5 manzara sürece motorunu yapay zekayla birleştiren yeni Philips OLED TV’ler, imaj kalitesi çıtasını yukarı taşıyor.

TV’lerde bulunan diğyiğit özellikler:

  • 3 taraflı Ambilight
  • 9.Nesil Android işletim sistemine sahip Akıllı TV
  • 50watt çoklu hoparlör
  • Çoklu hoparlörleri ve farklı odaları birbirine bağlayan DTS Play-Fi özelliği sunan birinci premium TV markası
  • Prodüksiyonunda gerçek metal ve deri kullanılan üstün Avrupai tasarım
  • İskoç menşeili deri mütehassısı Muirhead imzası taşıyan uzaktan kumanda

Philips OLED TV’ler, son 3 yıldır bağımsız bilirkişiler tarafından manzara kalitesi açısından standartları belirleyen marka olarak isimlendiriliyor. Philips OLED TV’ler yalnızca geçtiğimiz yıl 80 makalede ‘En düzgün TV’ seçilerek rakiplerini artta bıraktı. TP Vision bu muvaffakiyetini; Temmuz ayından itibaren satışa sunacağı 2020 model yeni OLED serisinde de devam ettirmeye kararlı.

Yeni OLED 800 serisi 4. nesil P5 imaj sürece motoruyla, mevcut P5 motorunun imaj sürece teknolojisini Yapay Zeka ile birleştirirek manzara kalitesini daha da yukarıya taşıyor.

Yapay zeka teknolojisi; imaj işlemenin halihazırda sahip olduğu beş özellik olan (kaynak, renk, kontrast, hareket ve keskinlik) arasında istikrar kurarak izleyiciye daha gerçekçi ve doğal bir imaj sunuyor.

TP Vision’un PQ eksperleri yapay zeka parametrelerini beş kategoriye ayırıyor: manzara imgeleri, doğal bir cilt tonu, spor/hareket,kontrast ve animasyon. Yapay zeka yanlışsız kategoriyi seçerek en doğal ve gerçekçi imgeyi sağlamak için dengeyi kuruyor. Yeni OLED TV’ler SDR kalitesindeki imgeleri de gerçek HDR kalitesine çıkartıyor.

Tüm geliştirilmiş HDR standartlarını destekleyen az sayıda TV markasından biri olan Philips TV’nin yeni OLED modellerinde, HDR 10 ve 10+ imaj kalitesi ve geliştirilmiş Dolby Vision özelliklerine ek olarak‘Dolby Bright Mode’ seçeneği de bulunuyor.

Yeni OLED serisi; TV’lerdeki ses kalitesini de bir ileri noktaya taşıdı. Daha derin basları ileten ekstra dört pasif hoparlörün yanında; önde bulunan iki adet 50 W’lık hoparlör sayesinde ses daha berrak hale geliyor. Dolby Atmos kod çözücü ve Virtulizer özellikleri de var olan ses kalitesini daha da yükseğe çıkarıyor.

DTS Play-Fi özelliğine sahip birinci premium TV markası olan Philips TV’lere münâsib hoparlörle, meskeni film salonuna çevirmek artık çok daha kolay.

2020 model Philips televizyonlarda; Android 9 Pie işletim sisteminin yanında Google Asistant ve Amazon Alexa özellikleri de konum alıyor.

Yeni eserlerde kullanılan ultra ince altlık, çerçeve ve yüksek kaliteli metal sayesinde en güzel Avrupa Dizaynını temsil ediyor.

OLED805 modeli; koyu renkteki krom altlıklarıyla izleyiciye yüzüyormuş algısı yaratmak için şahsi olarak tasarlandı.

OLED 855 modeliyse; yeniden koyu renkteki krom altık ve döndürülebilir dizayna sahip.

OLED 865 modelinde de 855 modeliyle birebir altlık bulunuyor fakat bir farkla. Bu modelde İskoç menşeili Muirhead tasarımı deri detaylar da bulunuyor.

2020 model Philips TV Oled 800 modellerinin uzaktan kumandaları ise dizaynıyla göz dolduruyor. Muirhead deri detayları bulunan uzaktan kumandalar metal kaplama, zarif, gömme ve arttan aydınlatmalar sayesinde nispeten elegan.

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.