Makalecin - Güncel Blog Yazıları

ABD’de Polislerin Haberleri İnternete Sızdırıldı Argümanı

0 11

ABD’de George Floyd’un polis şiddeti sonucunda hayatını kaybetmesinin akabinde fiiller sürüyor. Pek çok insan haddinden fazla şiddet kullanan polislerin adaletli bir biçimde yargılanması için aksiyon yapıyor.

Tüm bu hikayelerin ışığında son olarak üst seviye polislerin hane adresleri, telefon numaraları üzere pek çok ferdî haberin olduğu bir raporun internete sızdığı sav edildi. ABD genelinde vazife yapan pek çok polisin ferdî haberinin konum aldığı bu raporun, “şiddet eğilimli fırsatçılar ya da memleket içi şiddet eğilimli aşırılıkçıların” polislere düzenleyeceği akınların önünü açabileceği düşünülüyor. 

Washington DC başta olmak üzere Atlanta, Boston, New York üzere eyaletlerde hizmetli olan üst seviye polisleri kapsadığı düşünülen bu sızdırma hikayesinde, bu kimselerin mesken adresleri, e-posta adresleri, telefon numaraları ve çevre medya hesaplarının bulunduğu biliniyor. Bu hadiseyle birlikte, protestocuları dağıtmak için biber gazı tasarrufuna müsaade veren bir polis komiserinin şimdiden maksat alındığı biliniyor.

“Polislere haksızlık yapılıyor”

New York Polis Birliği Yetkilisi Mike O’Meara, polislere sergilenen tavra ait, “Bize hayvan ya da haydutmuş üzere davranmayı bırakın, bize biraz hürmet gösterin. Üzerimize çamur atıldı, bu mide bulandırıcı” sözünü kullandı. 

ABD’de polislerin siyahi kişilere daha sert davrandığı uzun vadeden beri bilinen bir gerçek. Son olarak siyahi Amerikalı George Floyd’un ABD polisi tarafından boğularak öldürülmesi sonucu ırkçılığa karşı olan milyonlarca insan fiillere başladı. Bu aksiyonlar de haddinden fazla şiddet uygulayan ABD polisine yönelik gerçekleşti. Kimi polisler ise protestolarda aksiyoncuları destekleyerek ırkçılığa karşı bir tavır sergiledi.

Gördüğümüz kadarıyla ABD’deki ırkçılığa karşı hareketler bir vade daha devam edecek. Bu fiiller sonuca varır mı, bunu ilerleyen günlerde göreceğiz. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.