Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Acun Ilıcalı Türkiye’de Instagram canlı yayın rekorunu kırdı! Instagram’da yerküre rekoru kıran kim?

0 43
ABONE OL

Yerkürenin en çok faal kullanıcısına sahip olan çevre medya platformu Instagram, her geçen gün yeni özelliklerle birlikte, aktüel kalmaya devam ediyor.

2017 yılında hayatımıza katılan Instagram canlı yayın özelliği sayesinde, tek başımıza ve farklı kimselerle canlı yayın yaparak, takipçilerimize bu biçimde seslenebiliyoruz.

Corona virüs pandemisinin akabinde, karantina koşulları yeterince, meskenden çıkmadığımız için, Instagram canlı yayınları üstünden çeşitli röportajlar yapmaya da başladık.

Molatik ve Pembenar dikeylerimizden haftanın aşikâr günlerinde, kıymetli konukları ağırlayarak sizlerle birlikte olmaya ve en aktüel haberleri aktarmaya çalışıyoruz.

Molatik Instagram adresine buradan, Pembenar Instagram adresine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin en kıymetli iş adamlarından biri olan Acun Ilıcalı, dün Instagram üstünden Survivor ekibiyle yaptığı canlı yayında Türkiye izlenme rekorunu kırmayı başardı.

Ilıcalı’nın yaptığı canlı yayın 1 saat 12 dakika sürdü ve Instagram’da 1 milyon kişi tarafından izlendi ve bu meydanda Türkiye rekorunu kırmış oldu.

Canlı yayın sırasında Gönüllüler ekibi yarışmacısı olan Cemal Can’ın Danla Bilic’e yardım davetinde bulunmasından sonra, Danla Bilic 5 milyon takipçili hesabı üstünden hikaye paylaştı ve Ilıcalı’nın yayını 1 milyon şahsa ulaştı.

Instagram canlı yayın yerküre rekoru

theandroidsoul.com isimli sitenin yaptığı habere nazaran, Instagram canlı yayınlarda yerküre rekorunu kıran kişi ise 6ix9ine isimli rapçi oldu. 8 Mayıs 2020 tarihinde yaptığı Instagram canlı yayınına tam 2 milyon takipçi katıldı.

Tıpkı habere nazaran, daha evvelki Instagram rekoru ise Drake ve Tory Lanez’in mahal aldığı programla birlikte Quarantine Radio tarafından yapıldı. Bu canlı yayına 310.000 kişi katılmıştı.

Drake ve Tory Lanez’in haricinde, Babyface ve Teddy Riley’yi içeren sair bir canlı yayın 400.00 insana ulaşmıştı, lakin sanatkarların irtibatı koptuğu için yayın yarıda kalmıştı.

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.