Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Adobe Photoshop Camera Yayınlandı [Android – iOS İndir]

0 12

Özellikle son birkaç yıldır piyasaya sürülen akıllı telefonlar, çok güçlü kamera donanımlarına sahipler. Gerek akıllı telefonlara eklenen yapay zeka destekleri gerekse geliştirilen mobil tatbikler, benzersiz fotoğrafların ortaya çıkmasını sağlıyor. Şimdiyse fotoğraf düzenleme dediğimiz hengam aklımıza gelen birinci şirketlerden bir tanesi olan Adobe, yapay zeka destekli yeni kamera pratiği “Photoshop Camera“yı kullanıcıların hizmetine sundu.

Adobe'un yeni Photoshop Camera pratiği,daha evvel pek çok farklı örneğini gördüğümüz bir üçüncü parti kamera pratiği. Gelgelelim Photoshop Camera'yı benzerlerinden ayıran değerli bir özellik var. Bu özellik, Photoshop Camera pratiğinin Adobe'un yapay zeka platformu “Sensei“yi kullanıyor oluşu. Evet Photoshop Camera pratiği, tüketicilere neler vadediyor?

Adobe Photoshop Camera'nın kullanıcılara benzersiz bir deneyim vadediyor. Zira bu tatbik, fotoğraf çekimi sırasında çekilen fotoğrafın temasının ne olduğunu Sensei isimli yapay zeka aracılığıyla anlıyor. Bununla da yetinmeyen tatbik, çekilen fotoğrafın temasına tutarlı olan fotoğraf efektlerini seçiyor ve kullanıcılara sunuyor. Bu sayede kullanıcılar, onlarca efekt arasında boğulmak tarafına çektikleri fotoğrafı benzersiz yapacak efektler arasında seçim yapıyorlar.

Efekt demişken; Photoshop Camera yekunda 80'den ziyade efekt sunuyor. Ayrıca bu efektlerin yanı sıra yapay zekanın tüm nimetlerinden faydalanarak gerek ışık parlaklığı gerekse gölgeler için otomatik ayar yapabiliyorsunuz. Velhasıl Adobe'un yapay zekası Sensei, fotoğraf çekimi sırasında tam mealiyle yanınızda oluyor.

Profesyonel bir fotoğrafçı olmak epey güç. Fakat Adobe'un Photoshop Camera tatbikini kullanarak hiçbir fotoğrafçılık haberiniz olmasa da harika fotoğraflar oluşturabileceksiniz. Üstelik Photoshop Camera, ünlü isimlerle de iş birliği yaparak kişisel lens kütüphaneleri sunuyor. Bu kütüphane mütemadi olarak güncellenecek ve kullanıcılar, sevdikleri ünlü isimlerin favorilerini takip edip onlardan ilham alabilecekler.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.