Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Alan Wake, 10. Yılında Steam’de İndirimli Satılacak

0 23

Remedy Entertainment tarafından tam 10 sene evvel piyasaya sürülen Alan Wake, kendi çeşidinde en ziyade sevilen ve oynanan oyunlardan bir tanesi olarak biliniyor. Karanlık atmosferi, güçlü grafikleri ve detaylı hikâyesiyle öne çıkan oyun, veladet gününü birkaç yenilikle kutluyor. Bunlardan birincisi, oyunun Xbox Game Pass üzerinden erişilebilir olması; ikincisiyse Steam üzerinden 18 Mayıs'a kadar epeyce ucuz sayılacak bir fiyata düşürülerek satılmaya başlanması.

Geliştirdiği oyunlarla hep akılda kalan bir firma olan Finlandiya merkezli şirket Remedy Entertainment, Alan Wake için yaptığı bu hamleyle de oyuncuları oldukça şad etmişe benziyor. 2010 yılında Xbox 360 için, 2012 yılındaysa PC için yayınlanan aksiyon endişe oyununun barındırdığı macera ögeleriyle hâlâ çok sevilmeye ve oynanmaya devam ettiğini söylemek mümkün.

Oyuna genel bir bakış:

Hatırlamaya muhtaçlığı olanlar için oyun hakkında birkaç şeyden bahsetmek gerekirse, birinci olarak oyunun hikâye üretme konusunda kimi zorluklar yaşadığı için ortaya bir eser çıkaramayan Alan Wake isimli bir muharriri mevzu aldığını söylemek mümkün olabilir. Alan Wake karakterine eşlik eden en önemli isimlerse bir ajan olan arkadaşı Barry Wheeler ve Wake'in eşi Alice. Alan Wake, arkadaşı Wheeler’dan aldığı tavsiyeyle eşi Alice ile kısa bir tatil yapmak üzere Bright Falls isimli küçük bir kasabaya gidiyor ve oyunun hikâyesi bu türlü başlıyor.

Tatilde eşi bilinmeyen bir berbat varlık tarafından kaçırılan Alan Wake, böylelikle hadiselerin içine çekilmiş oluyor. Bundan sonraysa oyuncuların da yönlendirmeleriyle gizemli ve tansiyonu bölge taraf yüksek hikayeler zinciri başlıyor. Alan Wake, hem ortadaki gizemi çözmeye hem de eşini kurtarmaya çalışıyor. Remedy Entertainment tarafından yapılan oyunla ilgili iki hamle, olumlu geri bildirimler almaya devam ediyor. Geliştiricinin bu şık reaksiyonlar sonrası diğer duyurular yapıp yapmayacağı şimdilik merak konusu. Oyunu 2.50 TL'ye almak için oyunun Steam sahifesine buradan erişebilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.