Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Alex Kidd’in Yeni Versiyonu, Tüm Platformlar İçin Duyuruldu

0 9

Son periyotta yine hayat bulan 8bit oyunlara bir yenisi daha eklendi. Mario kadar olmasa da, 80’lerin en tanınan görüntü oyunlarından biri olan Alex Kidd, tarihin tozlu raflarından inip, macerasına kaldığı mahalden devam etmeye hazırlanıyor.

Jankenteam ve Merge Games, dün akşam IGN tarafından online olarak düzenlenen Summer of Gaming aktifliği sırasında Sega Vintage Collection oyununun PC, PlayStation, Switch ve Xbox genişlemesi olan Alex Kidd in Miracle World DX’i tanıttı. Çağdaş grafiklerle bezenen oyun, yeni seviyeler ve modların yanı sıra daha çokça hikaye öğesi barındırıyor.

Oyuncular, çağdaş ve retro versiyonlar arasında geçiş yapabilecekler

Yenilenen versiyonda ayrıyeten savaş, hareket ve patron dövüşleri için ince ayarlar olsa da geçmişten tanıdık mekanikler sunan Retro Mod’a geri dönüş yapma imkanı da sunuluyor. Bugün itibarıyla dijital oyun mağazası Steam’de istek listenize ekleyebileceğiniz Alex Kidd in Miracle World DX, 2021'in birinci çeyreğinde piyasaya çıkacak.

Birinci kere 1986 yılında Sega Master System konsolu için geliştirilen Alex Kidd in Miracle World, kısa devirde büyük bir hayran kitlesi yaratmıştı. Sırasıyla 1987, 1988 ve 1990 yıllarında gelen Alex Kidd in High Tech World, Alex Kidd the Lost Stars ve Alex Kidd in Shinobi World oyunları ile seriyi daha da genişleten klasik, yeni versiyonuyla oyuncuları eşsiz bir nostalji çeşidine çıkarmayı amaçlıyor. 

Alex Kidd in Miracle World DX fragmanı

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.