Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Android 11 Beta 1’i Destekleyen Firmalara Vivo da Katıldı

0 15

Kullanıcıların uzun devirdir merakla beklediği Android 11 Beta 1 bu haftanın başlarında Google tarafından yayınlandı. Çoğunlukla Pixel modellerinin desteklediği yeni sürümün OPPO, POCO ve Xiaomi’nin kimi cihazları tarafından destekleneceği de bildirildi. Aradan geçen birkaç günden sonra bugün yeni sürümün yüklenebileceği akıllı telefonlar arasına Vivo Nex 3s, Vivo iQOO 3 4G ve Vivo iQOO 3 5G’nin de katıldığı bildirildi.

Bu yeni haber, Google’ın iş ortağı OEM’lerini yeni programına dâhil etmekte geç kalmadığı tahlillerini yaptırdı. Android 11 Beta 1’in devamı olan Beta 2 sürümünün temmuz ayında, Beta 3 sürümünün ağustos ayında, final sürümününse yılın üçüncü çeyreğinde gelmesi planlandı. Android 11 Beta 1’in Vivo Nex 3s ve iQOO 3 için FuntouchOS ve iQOO UI arayüzlerinde kullanılabilir olacağı da aktarıldı.

Beta sürümü başarılı olacak mı?

Sürümü destekleyen cihazlar arasına yeni akıllı telefonlar katılsa da gözler sürecin nasıl işleyeceğine çevrilmiş durumda. Daha evvelden Android 11 Beta 1’i iki cihazı için yayınlayan OnePlus cephesinden gelen olumsuz tefsirler bu durumda oldukça tesirli görünüyor. Günlük tasarruf için kimi dertlere sahip olduğu bilinen sürümün bilhassa yüz kilidini kullanılmaz hâle getirmesi kullanıcılar tarafından en çok şikâyet edilen bahis olarak öne çıkmış durumda.

Android 11 Beta 1’in; çalışmayan pratikler, parmak izi sensöründe yaşanan mesele, tüm olguların silinmesi ve sistem cürümleri üzere sorunlar yarattığı da kullanıcılar tarafından raporlanan gayrı detaylar. Google’ın Pixel serisinde daha dertsiz çalıştığı bilinen yeni sürümün Vivo cihazlarda nasıl performans göstereceği önümüzdeki günlerde gelecek kullanıcı tahlillerinden daha net biçimde muayyen olacak üzere duruyor. Yeniden de sürümü yükleyecek kullanıcılar için kesinlikle datalarını yedeklemeleri gerektiğini hatırlatmamızda yarar var.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.