Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Android 11 Beta yayınlandı! İşte yeni özellikler…

0 7
ABONE OL

Geçtiğimiz hafta tanıtılması planlanan Android 11 Beta sürümü, ABD’de yaşanan hadiseler nedeniyle ertelendi. 10 Haziran’da Google Blog’da yayınlanan paylaşımla birlikte Android 11 Beta sürümü yayınlandı.

Google Blog’da yayınlanan metinde, Android 11 Beta ile gelen yeni özellikler munfasıl başka medya biçiminde anlatılıyor.

Yeni işletim sisteminde öne çıkan özelliklerden kimileri; yenilenmiş bildirim çubuğu, yeni bir güç menüsü ve birçok küçük yeni ayar eklendi.

Android 11 işletim sisteminin betası daha çok sorun çıkaran birtakım yazılımsal meselelere odaklanmış durumda.

Kullanıcıya sağlanan denetim ve kapalılık üstünde de yenilikler getiren beta sürümünde, iletileşme pratiklerinin da geliştirildiğini belirtelim.

Google Meet ve Google Duo için aile modu davetlerini kolay yanıtlama, efekt kullanma ve birçok farklı özelliği yanında getiriyor.

Android 11 Beta ile gelen bir gayrı yeni özellik ise Bubbles oldu. Bu özellik, pratiklerde işlerinizi hallederken, iletileşme pratikleri arasında geçiş yapmadan cevap vermeye imkan sağlıyor.

Tüm bunların yanı sıra, Android 11 Beta yüklü telefonların güç düğmesine uzun mühlet basılı tutulduğunda, telefon ile akıllı cihazların denetim edilmesi sağlanıyor.

Tek tuşla süratli erişim sağlayan yeni arayüz, akıllı cihazlar arasında daha kolay bir biçimde geçiş yapmayı mümkün kılıyor.

Birebir devranda, ses ve medya içeriklerinin oynatıldığı cihazlar arasında(TV, hoparlör vb.) da kolaylık sağlanacak.

Android 11 Beta, güvenlik konusunda da yeni gelişmelerle önümüze çıktı. Artık güvenlik olurunu verdiğiniz bir uygulamayı uzun vade kullanmadığınız hengam, ayarlarınız sıfırlanıyor ve tekrar açtığınız vakit tekrar onay vermek zorunda kalıyorsunuz.

Android 11 Beta sürümü gelen akıllı telefonlar neler?

Google Pixel 2

Google Pixel 2 XL

Google Pixel 3

Google Pixel 3 XL

Google Pixel 3a

Google Pixel 4

Google Pixel 4 XL

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.