Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Animal Crossing’te Olmayan Ağaçlar Kara Borsada Satılıyor

0 23

Animal Crossing: New Horizons’ın mod ekranı bir müddettir tasarrufta bulunuyor ve hacklenmiş Nintendo Switch konsoluna sahip olan kullanıcıların tarantula yiyebilmek üzere tonlarca şey yapabilmesine müsaade veriyor.

Natürel ki hackerlar bu bahse da el attı ve ağaçlarda değişiklik yaparak ağaçların meyve olarak yıldız modülü filizleniyormuş üzere görünmesini sağladı ama bu ağaçlarını satın meydanlara nazaran bunlar, meyve veren ağaçların tersine büsbütün dekorasyon emelli. Yani bir defa ağaçları salladığınızda filizleri tekrar büyümüyor.

'Hacklenmiş ağaçlar'

“Benim adamın güncellenmiş girişi”

Yukarıdaki paylaşımda da görebileceğiniz üzere oyunun kalp kristalli ağaçları bulunuyor. Plygon’da nokta alan habere nazaran içerisinde minik ağaçlar büyüyen ağaçlar da var lakin epey etkileyici imajları sebebiyle yıldız filizleri, en tanınan hacklenmiş ağaç çeşidi olarak önümüze çıkıyor.

Bu ağaçları alabilmenin en bilinen ve yaygın yoluysa Discord’daki kara borsalar. Başkaca içtimaî medya platformları üzerinden kendi hesaplarını takip edip yaptıkları paylaşımları paylaşan kullanıcılara bu ağaçlardan vereceğini sav eden kullanıcılar da bulunuyor lakin bunların dolandırıcı olma ihtimali epey yüksek.

Bu ağaçların fiyatlarıysa kaynağına nazaran değişiklik gösteriyor. Yukarıdaki paylaşımı yapan 'peachyisle' isimli kullanıcı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda bu ağaçların 200 ila 400 Nook Miles Ticket arasında satıldığını tabir ediyor. Saf bu durumdan faydalanıp ağaçları gerçek paraya satanlar da bulunuyor. Bu insanlar, ağaçları 1 dolardan satışa sunuyor ve ağaçların fiyatı giderek artıyor.

Bu hacklenmiş ağaçlarla ilgili çeşitli yanlış haberler de bulunuyor. Kimileri bu ağaçların oyunu bozacağını argüman ediyor gelgelelim şu an için bu ağaçlardan satın sahaların bu türlü bir şikâyette bulunduğuna dair malumat yok. Nintendo’nun daha sonra yayınlayacağı yamalarla bunları sıfırlayıp sıfırlamayacağıysa şimdi bilinmiyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.