Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Animasyon Sinemaları 2020 – En âlâ, en komik animasyon sineması teklifleri

0 25

İşte karşında çocuklar için en yeterli animasyon sinemalarınden hoş bir seçki: 

Ice Age / Buz Çağı: 2002 yılında vizyona girmiş olan Buz Devri, çok sefalı ve komik bir animasyon sineması. Kahramanlarımız Sid, Diego ve Manny. Sinema çok beğenildiği için devamı da çekilmiş.

Persepolis: 2007 yılında seyretmeye başladığımız Persepolis aslında hem yetişkinlere hem de evlatlara hitap ediyor. İran’da İslam devrimi mühletince Marjane isimli karakterin başından geçenleri anlatan animasyon nispeten etkileyici.

Karlar devleti / Frozen: 2013 yılında önümüze çıkan bu büyüleyici animasyon Anna ve Elsa isimli iki kız kardeşin karlar içerisindeki hikayesini anlatıyor. 

Kayıp Balık Nemo / Finding Nemo: 2003 yılında yapılmış olan Kayıp Balık Nemo, bir balığın başına neler gelebileceği ve dertlerle nasıl başa çıktığını anlatıyor. Denizlerin altında yaşanan bu hoş sineması kesinlikle izlemelisin.

Karşıt Yüz / Inside Out: Farklı bir kente taşınınca hisleri alt üst olan Riley’in hayatını izliyoruz bu animasyonda. Başrolde ise hisleri var. Sinema, 2015 yılında vizyona girmiş.

Yaman Tilki / Fantastic Mr. Fox: Manzaraları gerçeğe yakın olan bu animasyonda sıradan bir hayat süren bir tilki ailesinin başına gelenleri izleyeceksin. 

Komşum Totoro /Tonari no Totoro: Manga ve anime sanatkarı olan Miyazaki’nin ürünlerinden biri olan çizgi sinemada iki kardeşin ormanda geçen hikayesi anlatılıyor.

Yukarı Bak / Up: 2009 imalatı sinemada yaşlı ve huysuz bir ihtiyar ile küçük izci bir evladın neşeli hikayesi seni bekliyor.

Oyuncak Hikayesi / Toy Story: Sen odanda değilken oyuncakların ne yapıyor acep? Şaka bir yana Andy’nin oyuncakları o yokken aralarında konuşuyor velev maceralara atılıyor.

Aslan Kral /The Lion King: Öteki animasyonlara nazaran daha eski bir prodüksiyon olan Aslan Kral, 1994 prodüksiyonu. Pederi ölen küçük aslan Simba’nın hikayesi çok şık.

Ratatuy / Ratatouille: Paris’te geçen sinemada, küçük aşçı fare Remy ile Alfredo’nın macerasını seyredeceksin.

Aladdin: Aladdin ile arkadaşı maymun Abu’nun hikayesi anlatılıyor. Bu masalı biliyorsan animasyonu da çok seveceğine eminiz.

Sevimli Canavarlar / Monsters, Inc.: Emeli evlatları korkutmak olan bir fabrikaya sızan küçük bir evlat ve canavarların arasındaki hikaye seni bekliyor. 

Minyonlar / Minions: 2015 yılında yapılan sinemada sevimli Minyonların hikayesini seyredeceksin.

Rio: Tipinin son örneği olan Blu isimli kuşun başına gelenlerin sefalı bir biçimde anlatıldığı sinemada, arkadaşlık, sevgi ve birçok husus var.

Madagaskar / Madagascar: Hayvanat bahçesinden kaçan ve maceraya atılan birkaç kafadarın komik hikayesine hazırsan kesinlikle seyretmelisin.

Otomobiller / Cars: Seri haline gelen bu animasyonda Şimşek McQueen ve onun macera dolu hayatını izleyeceksin.

Külkedisi / Cinderella: Klasik masallardan biri olan bu çizgi sinemada o çok güzel bildiğin hikaye görsel bir şölenle karşına çıkıyor.

Küçük Denizkızı / The Little Mermaid: Küçük denizkızı Ariel ve onun hayalini seyredeceğiniz animasyon sineması de tekrar klasik masallardan uyarlanmış.

Neşeli Ayaklar / Happy Feet: Penguenleri sever misin? Evet mi? Topluluk içerisinde farklı bir özelliğe sahip olan bir penguenin hikayesini kesinlikle seyretmelisin o halde.

Çılgın Hırsız / Despicaple Me: uygunluğun ve berbatlığın karşılaştığı bu animasyonda Minyonlar yeniden işbaşında.

Lego Sineması / The Lego Movie: Yerküreyi ele geçirmeye çalışan kötülerle uğraş eden Legoların hikayesi seni bekliyor.

Çizmeli Kedi / Puss in Boots: Tekrar bir masal uyarlaması ile karşı karşıyasın. Lakin bu uyarlama özgününden biraz farklı. Seyredince ne demek istediğimizi anlayacaksın.

İnanılmaz Aile / The Incredibles: Harika Kahraman Bay inanılmaz ve ailesinin robotlarla uğraşını anlatan sineması kaçırma!

Shrek: Yeşil bir dev olan Shrek ile hoşlar hoşu prenses Fiona’nın aşkı, devin kötülerle uğraşı ve daha birçok detay seni bekliyor.

Bambi: Çok şık ve duygusal bir hikayesi olan Bambi isimli kitaptan uyarlanan animasyon sinemasında yeterli kalpli Bambi ve arkadaşlarının başından geçenleri izleyeceksin.

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.