Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Antalya’da Üzerinde Güneş Paneli Olan Şemsiye Üretildi

0 16

Bir güç firması tarafından Antalya'da üretilen ve üzerinde güneş panelleri bulunan şemsiyelerin, güneşten himayesi yanı sıra telefonları şarj etme ve aydınlatma imkanı da sağlıyor.

Antalya Organize Sanayi Nahiyesinde faaliyetlerini sürdüren CW Enerji'nin yaptığı açıklamada, monokristal güneş paneli kullanılarak üretilen şemsiyelerin, tatilcilerin telefon ve tablet üzere cihazlarını şarj etme meselesine tahlil olacağı belirtildi.

Şemsiyelerin kapalı konumdayken otomatik pil himaye özelliğine sahipken, geceleri ise üzerinde bulunan led ampullerle aydınlatma imkanı sağladığı vurgulandı.

Yapılan açıklamada görüşlerine yan verilen şirketin idare şurası yöneticisi Tarık Sarvan, güneş kuvvetli şemsiyenin inovatif eserlerinden biri olduğunu ve yenilikçi eserler üzerinde çalışan bir Ar-Ge merkezlerinin bulunduğunu kaydetti.

Sarvan, kişilerin bahçelerinde yahut sahillerde güç kaynağı aramak zorunda kalmadan şemsiyelerinin ürettiği elektriği kullanabileceğini belirterek “Şemsiyemiz, bilhassa turizm tesisleri ve kafeler üzere konuklarına rahat bir ortam sağlamak isteyen işletmeler için de tercih edilebilir bir ürün” dedi.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.