Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Apex Legends’ta ‘Hayalet Mermi’ Kusuru Görülmeye Başladı

0 17

Çıktığı günlerde gayrı battle royale oyunlarını bir anda unutturan gelgelelim bu muvaffakiyetini devam ettiremeyen Apex Legends, hâlâ sadık bir oyuncu kitlesine sahip durumda. Oyun, günümüzde milyonlarca oyuncu tarafından oynanıyor ve daima yeni içerikler kazanmaya devam ediyor.

Apex Legends, 12 Mayıs günü yeni bir güncelleme alarak 5. döneme geçiş yapmıştı. Oyun, her dönemde olduğu üzere 5. dönemle da büyük değişiklikler almış, yeni içerikler kazanmıştı. Ama güncellemeyle birlikte oyuncular, can sıkıcı bir dertle müsabakaya başladılar.

Rakipler, mermi değse bile hasar almıyor:

Birçok platformda Apex Legends başlığı altında paylaşım yapan birtakım oyuncular, oyun içinde ateş ettiklerinde mermileri rakip oyuncuya değse ve kan çıksa bile hasar veremediklerini gördüler. Yani mermiler oyunculara değse bile rakip oyuncu hiçbir hasar almıyordu. Sorun, oyuncular tarafından hayalet mermi olarak tanımlandı.

Üstelik bu sorun sırf tek bir silahta değil, birçok silahta görülüyordu. Oyun içinde en çetin atışları bile düşmanına indirmeyi başaran oyuncular, rakiplerine hasar veremiyordu. Hasebiyle vakit devir bu cürüm oyuncuların oyunu kaybetmelerine bile neden olabiliyordu.

Aslında her oyunda görülebilen hayalet mermi cürmü, temelde ağ temasından kaynaklanıyor. Oyuncular, kendi oyunlarında rakiplerini vurmuş üzere görseler de bu durum oyun sunucularında tıpkı olmayabiliyor. Münasebetiyle sunucu ve oyuncuların oyunları eşleşmiyor ve rakip oyuncu hasar almıyor.

Sıradan bir oyuncu için bile hayli can sıkıcı olabilen bu cürüm, Apex Legends’ta yüksek seviyelere ulaşmak isteyen oyuncuları nitekim oyundan soğutabilecek kapasiteye sahip. Respawn tarafından husus hakkında şimdi bir açıklama gelmemiş olsa da muhtemelen bu kadar çokça paylaşımı görmezden gelmeyerek hatayı düzeltmek için çalışmaya başlamışlardır.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.