Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Apple, 2020 iMac’te Tasarım Değişikliğine Gidebilir

0 18

Sonny Dickson tarafından yapılan son paylaşıma göre 2020 model iMac ailesi, yeni iPad Pro ile benzeri tasarım detaylarına sahip olacak. Firmanın yeni amiral gemisi modeli iPhone 12’de de daha keskin kenarların hakim olduğu bu tasarım lisanının kullanılması bekleniyor. ABD merkezli teknoloji devi tarafından iMac ailesinde yapılan yenilikler üzerinden uzun vakit geçtiği için bu durumun heyecan verici olduğunu söylemek pek de yanlış olmaz.  

2020 iMac serisinde beklenen gayri bir değişikse Apple’ın hız bakımından epeyce arkada kalan Fusion Drive sürücüsü yerine T2 güvenlik yongasına sahip NVMe SSD’ye geçecek olması. Bununla birlikte firmanın yeni iMac ailesinde AMD tarafından üretilen Navi GPU grafik işlem birimini kullanması bekleniyor. iMac ailesinde yapılması beklenen bu değişikliklere yönelik haberlerin uzun müddettir internette dolaştığını da belirtelim.  

Daha büyük ekranlı bir iMac gelebilir:

Daha evvelce, ABD merkezli teknoloji devinin daha münâsib fiyatlı bir 23 inç iMac tanıtacağı tez edilmişti. Bunun, Sonny Dickson’ın paylaşımından yola çıkarak yanlışsız olabilme ihtimali var. Buna ek olarak firma daha büyük ekrana ve daha güçlü özelliklere sahip yeni bir iMac de tanıtabilir. Ortaya atılan birçok tez ve söylentiye karşın son sonucu 22 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan aktiflikte göreceğiz. Bildiğiniz üzere bu tarih, Apple’ın Dünya Geliştiriciler Konferansı’na işaret ediyor.  

Apple’ın son devirlerde kullanmaya başladığı tasarım lisanı ve firmanın yeni amiral gemisi iPhone 12’de de bu tasarımı kullanma ihtimali hakkında ne düşünüyorsunuz? Mülahazalarınızı tefsirler kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.  

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.