Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Apple AR Gözlüğü Hususî Bir Steve Jobs Sürümüyle Gelebilir

0 13

Son yıllarda Artırılmış Gerçeklik (AR) teknolojisine yönelik pek çok atılım gerçekleştiren ABD’li teknoloji devi Apple, artık de akıllı gözlükler için kolları sıvadı. Şirketin AR tabanlı bir gözlük geliştireceği haberleri, bir vadedir kamuoyunu meşgul ediyor. Tezlere nazaran kelam konusu eser, dışardan bakıldığında sıradan bir gözlükten farksız olacak, lakin barındığı özellikler, onu yerkürenin en teknolojik gözlüğü yapacak.

Tüm Apple cihazları ile entegre bir formda çalışacağı söylenen akıllı gözlük, son radde işlevsel bir kullanıcı arayüzüne sahip olacak. Gözlük camları, adeta bir telefon ekranı hizmeti görecek. Dahası, camlara yansıyan malumatlar el hareketleriyle denetim edilebilecek. 

Apple'ın AR tabanlı akıllı gözlüğünün en geç 2022 yılında satışa sunulacağı söyleniyor

Bugün, Apple Glass formunda isimlendirilmesi beklenen esere dair yeni bir sav daha ortaya atıldı. Apple cihazlarına dair en sağlıklı yayınlardan biri olan Cult of Mac, AR gözlüklerinin 'Steve Jobs Heritage Edition’ isimli şahsi bir sürümü üzerinde çalışıldığını aktardı. Haberde, kelam konusu versiyonun, sonlu sayıda ve vadede satılacağından da bahsediliyor. Gözlüğün yapı gereci ve fiyatlandırması hakkında ise şimdilik rastgele bir habere sahip değiliz.

Önümüzdeki eylül ayında düzenlenecek iPhone 12 etkinliğinde tanıtılacağı sav edilen Apple Glass için 499 dolarlık bir fiyat etiketi belirleneceği konuşuluyor. Bununla birlikte, AR tabanlı akıllı gözlüklerin 2021’in dördüncü çeyreği yahut 2022’nin birinci çeyreğinde satışa sunulacağı söyleniyor.

Savlara nazaran Apple Glass'ın Steve Jobs şahsi sürümü hudutlu sayıda üretilecek

Bloomberg editörü Mark Gurman ise Apple Glass ile ilgili çıkan tüm sızıntıların bir “hayal ürünü” olduğuna inanıyor. Teknoloji yerküresindeki en sağlam kaynaklardan biri olan Gurman, Apple'ın 2021'in başında bir AR / VR başlık duyuracağını ve 2022 yılında da satışa sunacağını argüman ediyor. ABD’li şirketin AR teknolojisine ait büyük planları olduğu bir gerçek, ama bu mülahazaların hangi hallerde vücut bulacağı şimdilik büyük bir muamma. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.