Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Apple, Bu Yıl Makul Fiyatlı 10 İnç iPad Duyurabilir

0 25

Geçtiğimiz haftalarda Apple’ın, sonbaharda tanıtılması beklenen yeni iPhone serisini salgın nedeniyle vaktinde tanıtamayacağı ve lansmanı erteleyeceği ddia edilmişti. Lakin ortaya çıkan yeni söylentiler, Apple’ın yeni iPhone’ları zamanında tanıtacağını belirtirken, şirketin 2020 sonu ve 2021 başında iki yeni iPad piyasaya süreceğini de ortaya koyuyor. 

Apple’ın yeni eserleri hakkında isabetli kestirimler yapan Apple analisti Ming-Chi Kuo, teknoloji devinin 2020’nin 2. yarısında münasip fiyatlı 10.8 inç iPad duyuracağını öne sürdü. Kuo, mütenasip fiyatlı olacak 10 inç iPad’in tıpkı iPhone SE’de olduğu üzere Apple’ın en yeni işlemcisini kullanacağını belirtiyor.

Kuo’nun yayınladığı raporda yeni iPad mini ile ilgili bir argüman da bulunuyor. Ünlü Apple analisti, Apple’ın 2021 başında mevcut 7.9 inç iPad mini’den daha büyük ekrana sahip 8.5 yahut 9 inç boyutlarında bir iPad mini piyasaya süreceğini öne sürdü. 

Ming-Chi Kuo, yeni iPad modellerinin fiyatları konusunda herhangi bir malumat yayınlamadı. Ama şu an en makul fiyatlı olan 10 inç iPad modeli 329 dolar fiyat etiketine sahip. Makul fiyatlı yeni 10 inç iPad’in bu fiyatın altında bir satış fiyatına sahip olması bekleniyor. 

Kuo, Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlükleri olması beklenen Apple Glasses hakkında da iddialarda bulundu. Kuo, Apple Glasses’ın 2020 yılında piyasaya sürüleceğini açıkladı. Gelgelelim Apple Glasses, yeni iPad'in bilakis müsait fiyatlı değil bilhassa pahalı bir eser olacak.

Ming-Chi Kuo’nun Apple'ın tedarik zincirindeki kaynaklarını göz önüne aldığımızda ünlü analistin tezlerine kulak tıkayamayız. Kuo, son olarak Apple’ın mütenasip fiyatlı bir yeni iPhone’u olan iPhone SE’nin gelişini ve pek özelliğini aylar öncesinden iddia etmişti.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.