Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Apple Glass, iPhone 12 ile Birlikte Gelebilir

0 20

Apple eserlerine yönelik ortaya çıkardığı malumatlarla tanıdığımız Jon Prosser'dan firmanın yakın devirde tanıtmasını beklediğimiz artırılmış gerçeklik gözlüğü Apple Glass ile ilgili yeni detaylar geldi. Ortaya çıkan detaylara göre Apple Glass’ın giriş modeli önümüze 499 dolar fiyat etiketiyle çıkacak.  

Enteresan bir şekilde bu fiyat beklenenden düşük olarak önümüze çıksa da Apple Glass tıpkı bir numara nesil Apple Watch akıllı saatinde olduğu üzere donelerin işlenebilmesi için yalnızca iPhone telefonlarla kullanılabilecek. Apple’ın iPhone 12 serisine ek olarak yeni nesil Apple Watch'ları da eylül ayında tanıtması bekleniyor. Koronavirüs salgını sebebiyle bu tarihin ertelenmesi durumunda Apple Glass, teknoloji devi tarafından 2020 yılının son çeyreğinde, iPhone 12 ve Apple Watch serisinden münferit olarak da tanıtılabilir.

Fiyatın 499 dolar olması bekleniyor:

2020 yılı son çeyreğine ek olarak 2021 yılının birinci üç ayını kapsayan birinci çeyrekte de tanıtılma ihtimali olan artırılmış gerçeklik gözlüklerinin 2021 yılı sonu ya da 2022 yılı başında satışa sunulması bekleniyor. Kısaca Apple cihazları tanıttıktan yaklaşık bir sene sonra satışa sunacak. 

Apple Glass gözlüklerin plastikten üretilmiş olan prototiplerini gördüğünü argüman eden Jon Prosser, cihazın piyasaya farklı bir materyalle çıkabileceğini de söz etti. Artırılmış gerçeklik gözlüğünün alışılagelmiş gözlükler üzere göründüğünü ve rakipleri üzere olmadığını belirten Prosser, gözlüklerin tüketicilerin gizliliklerinin ön planda tutulması sebebiyle kamera konumuna 2020 iPad Pro ile önümüze çıkan LIDAR tarayıcısıyla geleceğini söyledi. Gayri bir tezse gözlüklerin geliştirilmesi aşamasında 2020 model iPad Pro üzerinde bulunan LIDAR sensöründen elde edilen ve toplanan tüm verilen Apple Glass ekibiyle paylaşılacağı cihetinde.  

Prosser, bunlara ek olarak Apple’ın iPhone 12 lansmanını ekim ayında gerçekleştirmeyi planladığını düşünüyor. Bu argüman gerçek olursa firma tarihinde birinci kere eylül ayı olarak belirlenen lansman tarihi değişmiş olacak. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.