Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Apple Gözlükler 2021 Yılında Gelebilir

0 25

Giyilebilir teknolojiler son yılların en beğenilen yerleri arasında mahal alıyor. Akıllı saatler, bileklikler, ayakkabılar derken sırada gözlükler yan alıyor. Apple da uzun vadedir yeni akıllı gözlük üretmesi beklenen firmalar arasında bulunuyor.

Aslında akıllı gözlükler fikri çok da eski değil. Bu konsept uzun vadedir çeşitli firmalar tarafından gündeme getiriliyor. Giyilebilir teknolojiler bölümünün önde gelen firmalarından Apple’ın da bu türlü bir eser geliştirmesi kaçınılmaz olarak görülüyor.

Apple Glasses, 2021’in birinci yarısında tanıtılabilir

Twitter’da çeşitli söylentiler, sızıntılar ve malumatlar paylaşan isimlerden biri olan Jon Prosser’a nazaran Apple Glasses gelecek yılın birinci yarısında tanıtılacak. Prosser, Twitter’dan yaptığı paylaşımda “Bu sefer Kuo’ya karşı çıktığıma inanamıyorum… lakin yanıldığını düşünüyorum.
Apple Glasses Mart-Haziran 2021’i hedefliyor.
Başkaca,
Onları gördüm.

İnanılmaz şıklar. 

Yakında size de göstereceğim” tabirlerini kullandı.

Evvelki kestirimler 2022 idi

Daha evvel Ming-Chi Kuo, Apple Glasses akıllı gözlüklerin 2022 yılında piyasaya çıkacağı kestiriminde bulunmuştu. Jon Prosser ise yeni artırılmış gerçeklik gözlüklerinin gelecek yılın mart yahut haziran ayında tanıtılacağını, 2022’de satışa çıkacağını söylüyor. 

Apple’ın yakın hengamda tanıttığı birtakım cihazlarının piyasaya çıkışının birkaç ay süreceğini göz önüne alırsak, bu hiç de şaşırtıcı değil. Eylül 2014’de tanıtılan birinci Apple Watch, bir sonraki yılın nisan ayında piyasaya taraf almıştı. HomePod da misal bir yol izlemişti. AirPower da tanıtılmasına karşın şimdi piyasaya çıkmadı.

Söylentilere nazaran Apple iki farklı artırılmış gerçeklik cihazı üzerinde çalışıyor olabilir. Cihazların duyurusu ile çıkışı arasındaki müddet ise pratik geliştiricilere bu vakit zarfında yeni pratikler geliştirme talihi verecektir. Ayrıyeten bu sayede yeni cihazlar hakkında daha az ve daha mutlaklıktan uzak söylentiler duyacağız. Yeni artırılmış gerçeklik gözlükleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Tahlillerinizi bekliyoruz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.