Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Apple, Haritalar’ı ‘Black Lives Matter’ Metniyle Güncelledi

0 18

ABD’de Black Lives Matter protestoları devam ederken, harekete destek veren kişi ve kurumlar yeni adımlar atmaya devam ediyor. Washington Belediye Lideri Muriel Bowser, Beyaz Saray yakınındaki 16. Cadde’ye, iki bloğu kaplayacak halde devasa bir Black Lives Matter yazdırmıştı.

Metnin tamamlanmasının akabinde Apple, devasa metnin mobil tatbikte da görülebilmesi için Apple Haritalar’a bir güncelleme yayınladı. Apple Haritalar’ın güncellenmesiyle tüm muhit olduğu üzere kalırken iki blok boyunca uzanan Black Lives Matter yazısı rahatlıkla görülebilir hale geldi.

Apple, haritalar tatbikini güncelleyerek harekete verdiği desteği bir sefer daha gösterirken Google, kendi pratiği için şimdi bir güncelleme yayınlamadı. Bu nedenle Google Haritalar'dan 16. Cadde'ye bakıldığında yazı şimdi görünmüyor.

George Floyd’un polis tarafından öldürülmesinin akabinde başlayan hareketleri desteklemek için yapılan devasa yazı, birçok insan tarafından bir sanat yapıtı olarak değerlendirildi. ABD Temsilciler Meclisi üyesi John Lewis de açıklamasıyla yazıyı, “güçlü bir sanat yapıtı” olarak tanımladı. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.