Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Apple, iPhone 12 Üretimine Temmuzda Başlayabilir

0 19

ABD’li teknoloji devi Apple'ın, önümüzdeki eylül ayında düzenleyeceği lansmanda, dört yeni iPhone modeli tanıtması bekleniyor. Bugün DigiTimes tarafından aktarılan haberlere nazaran, 6.1 inçlik iPhone 12’nin seri üretimine temmuz ayında başlanabilir. Evet, Apple neden bu modelin üretimine daha erken paylaşmayı planlıyor. Elimizde bu soruya yönelik kimi yanıtlar var.

Söylentiler, Samsung'un 5.4 inç, 6.1 inç iPhone 12 Pro ve 6.7 inç iPhone 12 Pro Max modelleri için OLED ekran tedarik edeceğini gösteriyor. Bu cihazların, Güney Koreli teknoloji devinin Y-OCTA ekran teknolojisi ile birlikte gelmesi bekleniyor. 

Apple'ın önümüzdeki eylül ayında dört farklı iPhone 12 modeli tanıtması bekleniyor

Bilmeyenler için kelam konusu teknoloji, dokunmatik sensörün munfasıl bir dokunmatik katmana gereksinim duymadan direkt OLED panele yerleştirilmesini sağlıyor. Dolayısı ile montaj süreci daha süratli ve kolay gerçekleştirilebilir.

BOE ve LG tarafından sağlanacak dokunmatik modüllerin ise uygun kalibrasyon ve montaj için vakte muhtaçlığı olacak. Bu nedenle Apple, teslimat gayelerini kaçırmamak için 6.1 inçlik iPhone 12 modelinin seri üretimine başkalarından daha erken başlamayı planlıyor. 

6.1 inçlik versiyon, 5.4 inçlik modelin büyük kardeşi olacak. Her iki varyant da, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerinin bilakis paslanmaz çelik tarafına alüminyum ve cam gövde ile birlikte gelecek. Öte yandan bu iki iPhone modelinin 120Hz ekran yenileme suratını desteklememesi bekleniyor. Evvelki raporlar, sadece üst seviye iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max'in 120Hz OLED ekranlara sahip olacağı tarafındaydı. Velhasıl pürüzsüz bir ekran deneyimi isteyen kullanıcıların daha çokça ödeme yapması gerekecek.

Pekala, Apple yeni amiral gemisi serisinde nasıl bir fiyatlandırma siyaseti benimseyecek? Dört farklı modelden oluşması beklenen iPhone 12 ailesinin 649 dolardan başlayacağı varsayım ediliyor. Elbette, bu ve öteki malumatların Apple tarafından onaylanmadığını hatırlatmış olalım. Münasebetiyle fiyat, özellik ve üretim konusundaki tezler ileride değişkenlik gösterebilir. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.