Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Apple, LGBTİ Temalı Apple Watch Pride Edition’ı Satışa Sundu

0 28

Apple, akıllı saat pazarının önderi olan Apple Watch için tasarladığı Pride Edition ismindeki yeni kordon modellerini satışa sundu. LGBTİ topluluğunu desteklemek maksadıyla piyasaya sunulan kordonlar, iki farklı modelde geliyor.

Kordonlardan biri, LGBTİ topluluğunu simgeleyen gökkuşağı bayrağının renklerine sahip. Başkası ise Nike spor kordonunun gökkuşağı renkleriyle tekrar tasarlanan versiyonu olarak dikkat çekiyor. Apple, yeni kordonların yakın devranda watchOS 6.2.5 güncellemesi ile gelen Pride saat yüzü ile mükemmel bir birliktelik sağladığını söylüyor.

Apple'dan LGBTİ bireyleri desteklemek için hususî akıllı saat

Her iki yeni Pride Edition Apple Watch bandı da bugün itibarıyla Apple.com, Apple Store pratiği ve açık olan Apple mağazalarında satışa çıktı. LGBTİ ve cinsiyet eşitliği temalı yeni kordonların Apple Türkiye’de 329 TL’lik bir fiyat etiketi bulunuyor. 

Yüksek performanslı hususî floroelastomer materyalden üretilen Nike Spor Kordon, basınçlı kalıplama prosedürüyle açılan delikler ile bileğin daha ziyade hava almasını sağlıyor. Pürüzsüz ve ağır materyal, bileğinizi çok şık bir biçimde sarmakla kalmıyor, aynı devranda rahat hissetmenizi sağlıyor.

Pride Edition Spor Kordon ise renkli floroelastomer şeritlerin tek tek, elle birleştirilmesiyle üretiliyor. Daha sonra şeritlere, makinede kalıp kesim süreci ve basınçlı kalıplama yapılıyor. Dalgalı gökkuşağı dizaynında ufak farklılıklar yaratan bu süreç, her kordonun benzersiz bir dizayna sahip olmasını sağlıyor. Başkaca  tokasındaki yepisyeni pim mekanizması, bileğinize kolaylıkla oturmasına imkan tanıyor.

Apple, Pride Edition serisi ile GLSEN, PFLAG, The Trevor Project, Gender Spectrum, The National Center for Transgender Equality ve ILGA World dahil üzere yerküre çapında cinsiyet eşitliğini savunan 150’den çokça tertibi desteklemekten gurur duyduğunu açıkladı. Pride Edition serisine buradan göz atabilirsiniz. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.