Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Apple Pro Display XDR, Yılın Ekranı Armağanının Sahibi Oldu

0 19

Apple, geçtiğimiz yıl iş yerküresi için yüksek donanım özellikleriyle donatılan Pro Display XDR eserinin tanıtımını yapmıştı. Sahip olduğu özellikleriyle dikkat çeken eser, yüksek fiyatına karşın profesyonel kullanıcılar tarafından hayli ilgi görmüştü. Bugün gelen yeni bir haberle birlikte ekran, tasarım ortamında en güzellerden olduğunu kanıtlamış oldu. Apple’ın iddialı ürünü, saygın bir kuruluş olan The Society for Information Display tarafından düzenlenen 26. Ekran Sanayisi Ödülleri’nde ‘Yılın Ekranı’ kategorisinde verilen armağanın sahibi oldu.

2020 yılı için düzenlenen yarışta pek çok firma, en âlâ olmak maksadıyla yarışırken Apple’ın üzerinde çok çalışılan tasarımı dikkat çekmeyi bildi. Ekran Sanayisi Ödülleri’nin yıllardır süren istikrarlı ve prestijli bir prodüksiyon olduğunu ve giyilebilir teknolojiyle artırılmış gerçeklik başta olmak üzere daha pek çok ortamda teknolojik gelişmeleri ele alan The Society for Information Display, törenin değerini bir sefer daha vurgulamış oldu.

Pro Display XDR, armağanı hak etti:

Merasimde verilen armağanların en kıymetli teknolojik gelişmelere ve öne çıkan özellikleriyle fark yaratan eserlere verildiğini söyleyen The Society for Information Display, bu yıl 'Yılın Ekranı' kolundaki mükafatın Apple’ın Pro Display XDR eseri tarafından hak edildiğini aktardı. Sahip olduğu devasa 32 inç LCD paneli, 6K Retina çözünürlüğü ve 20 milyonu aşan pikseliyle profesyonel ekran özellikleri konusunda yeni bir çıta koyduğu söylenen Pro Display XDR, satışa sunulduğu tarihten itibaren çok sayıda kullanıcının tercihi olmayı başardı.

Münhasıran fotoğraf sanatkarları, görüntü editörleri, 3D animasyon geliştiricileri ve renk bilirkişileri üzere renk doğruluğuna ve gerçekçi manzara dizaynına dayanan profesyonel işlerde kullanılmak için satın alınan Pro Display XDR’nin 10 bit renk derinliğine sahip olduğu da biliniyor. Barındırdığı özelliklerle içerik oluşturma ve iş akışını yönetme üzere bahislerde gereksinimleri ziyadesiyle karşılayan eser, bakalım bundan sonra önümüze ne biçimlerde çıkacak.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.