Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Apple, Safari Technology Preview 107’yi Yayınladı

0 14

Apple, 2016 yılının mart ayında deneysel bir internet tarayıcısı olan Safari Technology Preview’ı piyasaya sürdü ve yeni özelliklerini burada test etmeye başladı. Safari Technology Preview, kararlı Safari sürümüne gelmesi olası özelliklerin test edildiği bir 'Beta' pratik hizmeti görüyor.

Safari Technology Preview 107 isimli son sürümde Web Inspector, Web API, CSS, IndexedDB, JavaScript, CSS Grid ve erişilebilirlik için cürüm düzeltmeleri mekan alıyor. Tarayıcının yeni sürümünde günah düzeltmelerinin yanında performans geliştirmeleri de taraf alıyor. 

Safari Technology Preview’ı kullanmak ve yeni özellikleri test etmek için MacOS’un son iki sürümü olan Mojave yahut Catalina’yı kullanmak gerekiyor. Bu iki MacOS sürümünü kullanan Mac ve MacBook kullanıcıları, buradaki temastan Safari Technology Preview’ı indirebilirler. 

Apple, Safari Technology Preview’ı yeni özellik geliştirme sürecinde geliştirici ve kullanıcılardan geri bildirim almak için kullanıyor. Bu nedenle Safari kullanmaya devam ederken Safari Technology Preview’ı da kullanabilirsiniz. Üstelik Safari Technology Preview’ı indirip kullanmak için rastgele bir geliştirici hesabına da muhtaçlık duyulmuyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.