Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Apple Watch ile iPhone Arasındaki Koordinasyonu Vurgulayan Sahife

0 9

Apple, yerkürenin en ziyade satan akıllı saat markası Apple Watch ile iPhone’lar arasındaki entegrasyonu detaylı olarak anlatan hayli âlâ hazırlanmış bir internet sahifesi yayınladı. Cupertinolu şirket, Apple Watch ile aramaları cevaplama, müzik dinleme, sağlık donelerini takip etme, yol tanımı alma ve Apple Card kullanma üzere pek çok işlevin kolaylıkla yapılabileceğini vurguluyor.

Örneğin; kelam konusu sahifede iPhone’daki Kamera pratiğinin kolunuzdaki Apple Watch ile denetim edebileceğinizden bahsediliyor. Apple Watch'taki Kamera tatbikinden yapılabilecek birçok şeyin olduğunu belirten sahife, kullanıcıların Digital Crown düğmesini çevirerek manzarayı yakınlaştırıp uzaklaştırabileceklerini ya da iPhone'daki ön ve art kameralar arasında geçiş yapabileceklerini söylüyor.

Kullanıcılar, Apple Watch'taki Digital Crown ile iPhone'daki ön ve art kameralar arasında geçiş yapabiliyorlar

iPhone + Apple Watch olarak isimlendirilen sahifede gösterilen tasarruf örneklerinden biri de Apple Card. Kullanıcıların, Apple Watch'larını çeşitli mağazalarda ödeme yapmak için kullanabilecekleri ve akabinde tüm süreç geçmişini iPhone’daki Cüzdan tatbikinden yönetebilecekleri belirtiliyor. 

Sahifede, kullanıcıların Apple Card ile her alışveriş yaptıklarında, ödenen meblağ ve günlük ne kadar nakit kazandıkları hakkında hem Apple Watch hem de iPhone üzerinde bildirim aldıklarını tabir ediliyor. ABD’li şirket, Apple Card sahiplerine kendi mağazalarında alışveriş yaptıklarında yüzde 3 para iadesi teklif ediyor. 

Apple Card sahipleri, mutabakatlı mağazalarda ödeme yaparken Apple Watch'u kullanabiliyorlar

Ek olarak kullanıcılar T-Mobile, Walgreens ve Uber üzere firmalardan da ödedikleri fiyatın yüzde 3’ü orantısında nakit kazanıyorlar. Bu puanlar daha sonra Cüzdan tatbikinde nokta alan Apple Cash ismindeki karta tanımlanıyor. Bu arada Apple’ın, iPhone dışındaki cihazlar için de nemasız ödeme planları sunmaya hazırlandığını söylemiş olalım.

Sahifede Apple Music entegrasyonundan kalp atış suratının gerçek devirli olarak takip edilmesine, yol tanımı almadan arama ve iletileşmeye kadar Apple Watch ve iPhone arasındaki entegrasyonlu birlikteliği gözler önüne seren pek çok tasarruf örneği bulunuyor. Şimdilik sadece İngilizce olan iPhone + Apple Watch sahifesine buradan ulaşabilirsiniz. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.