Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Apple, watchOS 6.2.5‘in Beşinci Beta Sürümünü Yayınladı

0 17

Apple, watchOS 6.2.5‘in dördüncü beta sürümü yayınlandıktan bir hafta sonra beşinci beta sürümünü de resmen yayınladı. watchOS 6.2.5, Suudi Arabistan’da yaşayan kullanıcılar için EKG özelliğini ve sistemsiz kalp ritmi bildirimlerini içeriyor. Birinci dört betada yeni bir şey keşfedilmemişti. Tıpkı halde bugün yayınlanan yeni beta sürümünde de yalnızca kusur düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri bölge alıyor. 

Cupertinolu teknoloji devinin akıllı saat ailesi Apple Watch’un kalbinde bölge alan watchOS yazılımı, Apple’ın dört işletim sistemi arasından yüklemesi en karmaşık olanı. Apple Watch'unuza bir sertifika yüklemeniz, akabinde yazılımı iOS 13.4.5 beta sürümünü çalıştıran iPhone'unuza indirmeniz ve çalıştırmanız gerekir. Çetin değil, lakin biraz sabır gerekiyor.

watchOS 6.2.5'in beşinci beta sürümü, çeşitli kusur düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri içeriyor

Geliştiriciler, watchOS 6.2.5‘in beşinci beta sürümünü, iPhone>Watch>Genel>Yazılım Güncelleme kısmına giderek iPhone'daki şahsi ‌‌‌Apple Watch‌‌‌ pratiği aracılığıyla yahut  Apple Geliştirici Merkezi üzerinden fiyatsız olarak yükleyebilirler. 

Yeni yazılımı kurmak için ‌‌‌Apple Watch‌‌‌ şarjının en az yüzde 50 olması ve şarj cihazına takılı olması gerektiğini de belirtelim. Bu arada, watchOS 6.2.5‘in yeni betasını yüklemek için iPhone'unuzda iOS 13’un geliştirici beta sürümünü kullanmanız gerekiyor. 

Yeni betayı yüklemek için iPhone'unuzda iOS 13’un geliştirici beta sürümünü kullanmanız gerekiyor

Beta sürümünün doğrulama aşamasında cürüm alırsanız, tekrar deneyin. Bir sefer daha başarısız olursanız, Apple Watch'un iPhone ile temasını kaldırın tekrar eşleştirin, lakin eşleştirmenin süreci biraz hengam alıyor. Bu nedenle doğrulama sürecinin hakikaten başarısız olduğuna emin olduktan sonra bu adımı atmanızda yarar var. Şimdi resmi bir tarih olmasa da, watchOS 6.2.5’in beşinci beta sürümünün halka açık versiyonun yakında yayınlanacağı iddia ediliyor. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.