Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Apple, watchOS 6.2.8 Beta 2 Güncellemesini Yayınladı

0 8

Günümüz teknolojilerinde yazılım güncellemelerinin çok kıymetli bir yanı bulunuyor. Tüm elektronik cihaz üreticileri de bunun farkında olduğundan dolayı cihazlarımız mütemadi yeni güncelleme alıyor. Birtakım kullanıcılar sık gelen bu güncellemelerden bıksalar da bazıları bunları dört gözle bekliyor. Aslında cihazınızı daha düzgün bir duruma getirmek için gönderilen bu güncellemeler, bazen yalnızca geliştiriciler için yayınlanıyor.

Apple'ın dört ana işletim sistemi olan iOS, macOS, tvOS ve watchOS'tan Apple Watch'ların işletim sistemi olan watchOS, karmaşık yapısı göz önüne alındığında çok da şaşırtıcı olmayan bir biçimde genel beta sürümünden mahrum. Öncelikle Apple Watch'unuza sertifika indirmeniz daha sonra yazılımı iOS 13.5.5 beta sürümünde olan iPhone'unuza indirip Apple Watch'unuza aktarmanız ve çalıştırmanız gerekiyor.

watchOS'un beta sürümünden yararlanmak için sertifikaya gereksinim var:

Apple, hengam zaman iOS, watchOS, tvOS ve macOS için örtük geliştirici önizlemeleri veya iPhone, iPad, Apple TV ve Mac için genel beta sürümlerini kullanıcılara sunuyor. Beta sürümleri; yeni özellikleri kullanıcılara sunarken iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV veya Mac'inizin standart tasarrufunu engelleyebilecek ve ana cihazınızda günlük tasarruf için tasarlanmamış ön sürüm günahlarını da bünyesinde barındırır.

Apple, kısa bir mühlet evvel watchOS 6.2.8 Beta 2'yi geliştiriciler için yayınladı. Güncellemeyi cihazınıza indirmek için öncelikle Apple Watch'unuzda beta sertifikası olması gerekiyor. Daha sonra iPhone'unuzu yahut Apple Watch'unuzu kullanarak yeni güncellemeden yararlanabiliyorsunuz. Beta sürümlerinin geliştiriciler için olduğunu ve cihazınızda sorun yaşamanızın beklenen olduğunu bir sefer daha belirtmekte yarar var.

Geçtiğimiz günlerde Apple, akıllı saati Apple Watch serisine dört farklı renkte kayış ekleneceğini açıklamıştı. Apple Watch kullanıcılarını heyecanlandıran bu haber, kısa vadede hayli ilgi görmeyi başarmıştı. Yeni renklerdeki kayışlar 329 TL'lik  etiketiyle Apple yetkili satış mağazalarında yanını aldı. Bahisle ilgili detaylı haberlere haberimizden ulaşabilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.