Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Apple, Yeni Pride Temalı Apple Watch Arayüzlerini Tanıttı

0 23

Apple, watchOS 6.2.5 versiyon geliştirici betası ile akıllı saatleri olan Apple Watch'a yeni Pride temalı arayüzleri ekledi. Aslında 'gurur' manasına gelen Pride, bildiğiniz üzere günümüzde LGBT topluluğu içerisinde sahiplenilmiş ve kendi kararlarından duydukları gururun bir ibaresi olarak sloganları haline gelmişti. Her yıl düzenlenen yine Pride isimli yürüyüşler yaşanan pandemi nedeniyle bu sene gerçekleştirilemiyor. Bu bağlamda Apple, akıllı saatlerine 2020'deki Pride haftasına jest olması için yeni gökkuşağı renklerine sahip arayüzlerini ekliyor.

Pride Dijital, Pride Analog ve Pride Gradient isimlerine sahip bu arayüzler birinci olarak Apple tarafından 2018 yılında tanıtılmıştı. Şirket, bu arayüzler üzerine yeni eklemeler ve yenileştirmeler getiriyor.

Arayüzlerde geçen yıl yapılan yeniliklere göre, bu yıl gelen güncellemeler biraz sönük kalıyor. Ayrıca bu yıl düzenlenen renk çubukları daha iç içe geçmiş ve daha pürüzsüz hale getirilmiş. Bunun yanı sıra konsept de kullanıcı ile daha interaktif bir biçimde geliştirilmiş. Kullanıcı ekrana dokunduğunda bu renkler üzerinde şiddete hassas titreşim ve dalgalanma sağlayabiliyor. Başkaca Apple tarafından 2019 Pride konseptine eklenen, spor yaptığınız sırada sizinle birlikte interaktif bir halde hareket edecek olan Pride çubuklarını bu yılki yeni arayüz ile kaldırmış üzere görünüyor. Apple'ın kendisi de bu Pride çubuklarını duyurduğundan bu yana bir açıklama yapmamıştı.

Daha kişiselleştirilebilir oldu

Yan yana dizilmiş çubukların yanı sıra Apple bu sene yeni bir klasik saat görünümü konsepti ile geliyor. Tekrar gök kuşağı renkleri içeren bu dizaynda çubuklar yanına iç içe geçen üçgenler kullanılıyor. Başkaca bu arayüzde bulunan renkler ve renk tertibi kullanıcın istediği doğrultusunda kişiselleştirilebiliyor ve her bir dakika ve saat ibaresine kişisel renkler atanabiliyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.