Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Apple’dan 9 Yeni iPhone ve 1 Yeni Mac İçin EEC Başvurusu

0 10

EEC veritabanından gelen malumatlar, Apple'ın yeni nesil iPhone 12 serisi için 2. doğrulama ve test aşamasını tamamlamaya yakın olduğunu bildiren bir haberin yayınlanmasından yalnızca bir gün sonra ortaya çıktı. Bu gelişmenin tezleri doğrular nitelikte olduğu savunuluyor.

Bu cins listeler genellikle bir Apple eserinin piyasaya çıkmasından ya da seri üretime geçmesinden derhal evvel gün yüzüne çıkar. Durumun bu sefer de değişmeyeceği düşünülüyor. Apple'ın önümüzdeki sonbaharda yeni iPhone'larla önümüze çıkacağı biliniyor.

EEC’de ortaya çıkan yeni iPhone ve Mac modelleri:

Birinci olarak MySmartPrice tarafından ortaya çıkan listeler, Apple'ın A2176, A2172, A2341, A2342, A2399, A2403, A2407, A2408 ve A2411 sürüm numaralarına sahip en az 9 yeni iPhone modeli üzerinde çalıştığını ortaya koyuyor.

Bunların iPhone 12 serisinin varyantları olduğu düşünülüyor. Daha önce yayınlanan haberler de göz önüne alındığında; yeni modellerde iki farklı ilişki seçeneği ve dört farklı ebat seçeneği mevcut olacak.

Apple sızıntılarına nazaran son cihazların tümü iOS 13 ile desteklendi; şirketin en son işletim sistemi olduğu göz önüne alındığında bu çok mantıklı geliyor gelgelelim bu sonbaharda satışa çıkarlarsa, iOS 14 yüklü bir formda piyasaya sürülebilirler. 

Büsbütün yeni bir iMac mi geliyor?

Sızıntılar arasında bu hususla ilgili ayrıntılı bir malumat olmasa da “Apple markasının ferdî bilgisayarı” ibaresi konum alıyor. Bunun görülmemiş bir iMac olduğunu düşündüren şey, WWDC'de yeni bir iMac'in tanıtılacağını tez eden güçlü söylentilerin bulunması.

Yeni iMac’in, iPad Pro'dan ilham alınarak tekrar tasarlandığı söyleniyor. Bunun yanı sıra cihazın AMD Navi grafik kartına ve T2 güvenlik yongasına sahip olması bekleniyor. Tüm bunlar hakikat çıkarsa iMac için yaklaşık 8 yıldır yapılan en büyük değişiklik olabilir. Tüm bu tezleri güçlendiren son detaysa Apple'dan geliyor. 27 inç iMac’in stokları uzun vakittir Apple'ın çevrimiçi mağazasında yenilenmiyor, son siparişlerinse ay sonuna kadar gönderilmeyeceği biliniyor. Apple genellikle eserlerin bu biçimde stokta kalmasına müsaade vermez; doğal bu eserlerin satışı durdurularak mekanına bir üst versiyonuna bırakmayacaksa.

Tüm bunlar, teknoloji meraklıları ve Apple kullanıcılarına WWDC'de yeni bir iMac modeli tanıtılacağını düşündürtüyor. Tekrar de sahiden yepisyeni bir dış dizaynla mı, yoksa yalnızca yenilenmiş iç dizaynlarla mı çıkacağını görmek için Apple’ın 22 Haziran'daki büyük aktifliğini bekleyeceğiz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.