Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Apple’dan Corona virüse hususî küme selfie uygulaması!

0 14

Teknoloji devi Apple her gün yeni teknolojik patentler almaya devam ediyor. Teknoloji devi artık de Corona virüs nedeniyle hayatımıza dahil olan içtimaî arayı korumak ismine, arkadaşlarınızla birebir ortamda bulunmasanız bile selfie çekebileceğiniz bir pratiğin patentini aldı.

Ortaya çıkan malumatlar ışığında Apple’ın yeni patenti, kullanıcılara farklı mekanlarda olmalarına karşın, toplu selfie çekmelerine imkan sağlıyor. Yeni özellik ön kamera açıldığında devreye giriyor ve üst kısımda davet seçeneği mekan alıyor. Selfie daveti yollayan kullanıcıdan sonra başka iştirakçilere da direktifler yolanıyor ve sonucunda toplu selfie çekilmesi mümkün hale geliyor.

Şu an için pratiğin tam olarak nasıl çalıştığı ya da nasıl selfiler elde edileceği bilinmiyor. İlerleyen günlerde tatbik hayatımıza girerse daima birlikte öğreneceğiz.

Pratiğin patenti için Apple, 2018 yılında müracaat yaptı. Yani bu tatbik, pandemi nedeniyle geliştirilen bir özellik değil. İki yıl evvel başvurusu yapılan tatbikin patentini yeni alabilen Apple, uygulamayı ne devir tasarrufa sunar büyük bir merak konusu.

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.