Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Apple’ın 500 Milyon Dolarlık Davası Ertelendi

0 29

Law360 sitesinde yayınlanan bir rapora nazaran, California’daki bir yargıç, eski modellerini yavaşlatması ile gündemde olan Apple’ın davasındaki uzlaşma tarihi için cuma gününe karar kılmıştı ama yerküreyi tesiri altına alan koronavirüs pandemisi sonucu son davayı erteleme kararı aldı. Bildiğiniz üzere Apple, eski modellerine yönelik uygulamış olduğu yavaşlatma pratiği ile büyük reaksiyon görmüştü.

Başta Avrupa memleketleri olmak üzere birçok ülkenin vatandaşları ve hükümetler tarafından kullanıcıların deneyimlerini kasıtlı olarak kötüleştirme ve onları yeni cihaz almak zorunda bırakma gerekçesiyle hakkında dava açılan teknoloji devi, savunmasında yapılan bu pratiğin emelinin cihazlarda güncelleme sonucu meydana gelebilecek performans problemlerini önlemek olduğunu tabir etmişti. Şayet uzlaşma anlaşıldığı gibi sonuçlanırsa, Apple kullanıcılarına yekunda 500 milyon dolar ödeyecek.  

Eski Modele Sahip Kullanıcılar için Müjde

Apple’ın avukatı Christopher Chorba ise, uzlaşma sonucu ödenecek olan 500 milyon dolar pahasındaki tutarın iPhone 6,6 Plus, 6S,6S Plus, 7, 7 Plus ile SE modellerine sahip olan ve güncellemeyi kurarak yavaşlama sıkıntısından mağdur olan kullanıcıları kapsadığını tabir etti.

Son duruşmanın önümüzdeki haftalarda gerçekleşerek sonuca ulaşması bekleniyor. Yukarıdaki modellerden rastgele birine sahipseniz güncelleme sonrası deneyimlerinizi tahliller kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.