Makalecin - Güncel Blog Yazıları

ASELSAN polisi yeni teknolojilerle konuşturacak

0 12

Sayısal Haberleşme Şebekesi Girişimi, Ankara ve İstanbul’dan sonra Adana ve İzmir’de de uzunluk göstermeye başladı.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile ASELSAN arasında Emniyet Genel Müdüriyetinin tasarrufu için Sayısal Haberleşme Şebekesi Girişimi (Kamu Güvenliği ve Acil Haberleşme Sistemi) Kontratı imzalandı.

Girişim kapsamında, İzmir Emniyet Müdüriyeti için Kriptolu Ulusal DMR (Digital Mobile Radio/Sayısal Mobil Telsiz) Sistemi’nin, Adana Emniyet Müdüriyeti için ise DMR + LTE Kamu Güvenliği ve Acil Haberleşme Sistemleri’nin heyetimi yapılacak.

Adana ve İzmir ile birlikte Emniyet Genel Müdüriyeti için yekunda 26 bölgede Kriptolu Ulusal DMR Sayısal Telsiz Sistemi konseyimi tamamlanacak.

Teslimatlar gelecek yıl başlıyor

Adana’ya DMR + LTE Kamu Güvenliği ve Acil Haberleşme Sistemleri’nin kurulmasıyla Türkiye’de birinci sefer bir Kamu Güvenliği Haberleşme Girişimi’nde dar bant ve geniş bant hibrit sistem konseyimi gerçekleştirilmiş olacak. Başkaca girişimde Adana için tasarımı ve üretimi büsbütün ASELSAN öz kaynaklarıyla gerçekleştirilecek 3810 Hibrit El Terminali teslimatı da yapılacak.

Teslimatların 2021-2023 yıllarında tamamlanması planlanıyor.

Manzaralı vukuat noktası takibi

Adana’daki sistem pilot olacak, “dar bant + geniş bant hibrit sistem”in tüm bölgelere yaygınlaştırılması için yol haritası belirlenecek.

Kurulacak sistemle terör, buhran ve doğal afet durumlarında muhabere kesintisiz yapılabilecek, hadiseye müdahale müddeti azaltılarak süratli, muteber, esnek, mobil ve ekonomik haberleşme gerçekleştirilecek ve geniş bant medya ile manzaralı vukuat noktası takip ve müdahale aktifliği artırılacak.

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.