Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Assassin’s Creed Valhalla’da Eivor’a Bir Kuzgun Eşlik Edecek

0 27

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Inside Xbox etkinliğinde Xbox Series X'e gelecek oyunlar arasında en çok ilgi gören prodüksiyon, Assassin's Creed Valhalla olmuştu. Serinin yeni nesil konsollara gelecek birinci oyunu olan Assassin's Creed Valhalla, farklı ferdileştirme özellikleri ve yenilikleri beraberinde getirecek.

Assassin's Creed Valhalla'nın yaratıcı direktörü Ashraf Ismail, Washington Post tarafından gerçekleştirilen canlı yayında oyunla birlikte gelecek birtakım özelliklere ve ferdileştirme seçeneklerine dair kıymetli haberler verdi.

Assassin's Creed Valhalla şahsileştirme seçenekleriyle seride bir birinci olacak

Assassin's Creed Valhalla seride birinci kez ana karakterin saç renginin değiştirilmesine müsaade verecek. Viking savaşçısı Eivor karakterini oynayacağımız yeni oyunda farklı saç stillerinin yanı sıra erkek olarak oynuyorsak farklı sakal stilleri de uygulayabileceğiz. Ayrıca daha evvel duyurulduğu üzere, Eivor'u dövmeler ve savaş boyasıyla da süsleyebileceğiz.

Assassin's Creed Origins'te olduğu gibi yine saklılık için Assassin kapüşonumuzu çekebilecek yahut indirebileceğiz. Üstelik bu mekanik için Valhalla'da oyunun menüsüne girmemiz gerekmeyecek. Tüm bunların yanı sıra yeni evcil hayvanımız da macera boyunca yanımızda olacak.

Kuzgun Synin, Assassin's Creed Valhalla'da bize eşlik edecek

Assassin's Creed Valhalla'da kuzeydeki yolculuğumuz boyunca yeni kuzgun arkadaşımız Synin bize eşlik edecek. Kuzgunun fotoğrafını Twitter'dan paylaşan Ismail, Synin isminin antik İskandinav lisanında “içgörü” manasına geldiğini açıkladı. Karga yoldaşımız, Origins ve Odyssey'deki kartallara kıyasla yeni yeteneklere sahip olacak. Synin, İskandinav ortamlarında keşif sağlamanın yanı sıra düşmanlara saldırmak ve onlara gizlice yaklaşırken dikkatini dağıtmak için kullanılabilecek.

Tüm bunların yanı sıra Ashraf Ismail, dün Kotaku'ya verdiği röportajda, Assassin's Creed Valhalla'da Eivor'un düşmanlarını alt etmek için kollarına monte edilmiş bir bilinmeyen bıçak kullanacağını açıklamıştı. Seride Hidden Blade olarak bilinen bu bıçağı, serinin bir evvelki oyunu olan Assassin's Creed Odyssey'de görememiştik.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.