Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Assassin’s Creed Valhalla’da Harita Odyssey’den Büyük Olacak

0 20

Ubisoft'un sevilen suikastçi serisinin heyecanla beklenen yeni oyunu Assassin's Creed Valhalla hakkında yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Son olarak Ubisoft'tan yapımcı Julien Laferrière, kendisiyle yapılan bir röportajda Assassin's Creed Valhalla'nın devasa haritası hakkında malumatlar verdi.

Laferrière, YouTuber Julien Chièze ile yapılan bir röportajda Assassin's Creed Valhalla'nın harita boyutunun, 2018 yılında çıkan ve açık yerküre serisinin şimdiye kadar gördüğü en büyük haritaya sahip olan Assassin's Creed Odyssey'den daha büyük olduğunu söyledi. Yani Valhalla, seride şimdiye kadar gördüğümüz en büyük haritayla gelecek.

Assassin's Creed Valhalla haritası saklı dünyalara sahip olacak

Julien Laferrière açıklamasında, “Valhalla'nın bölge açısından muhtemelen Assassin's Creed Odyssey'den biraz daha büyük olduğunu söyleyebilirim. Şu aşamada kesin rakamlara sahip değilim. Yalnızca bütünüyle bir devlet yaratmakla kalmadık ve İngiltere'nin yanı sıra Norveç'in büyük bir kısmını de kattık.” diyor.

Yapımcı başkaca Assassin's Creed Valhalla haritasının büyüklüğüne ekte bulunan sair bâtın dünyalar da olduğunu belirtti, fakat bu noktada daha ziyade haber vermekten kaçındı. Assassin's Creed Odyssey'in haritasının yaklaşık 230 kilometre kare büyüklükte olduğu düşünüldüğünde Valhalla'nın devasa büyüklükte ve saatlerce sürecek bir oyun olacağı söylenebilir.

Valhalla'da dört İngiltere Krallığı boyunca Londra ve York üzere birçok kenti keşfedebileceğimizi biliyoruz. Ancak bu son icmal, PS5 ve Xbox Series X için de piyasaya sürülecek olan oyunun sanıldığından daha savlı geleceğini gösteriyor. Yeni nesil donanımlar daha büyük oyun dünyaları yaratma imkanı sunuyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.