Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Assassins’s Creed Valhalla’nın Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı

0 29

Fransa merkezli oyun geliştiricisi ve dağıtıcısı Ubisoft, Assassin’s Creed Valhalla’yı duyurmuştu. Şirket, oyununun bu yılın tatil serisinde PC’ye, Nintendo Switch dışında şu anki konsollara ve yeni nesil konsollara çıkacağını resmen onaylamıştı.

Ubisoft, tanınan oyun serisinin yeni üyesinin çıkış aralığıyla ilgili bir bilgiyi paylaşmış olsa da oyunun tam olarak çıkış tarihiyle ilgili resmi bir açıklama yapılmamıştı. Fakat Amazon İtalya’daki bir listeleme, AC Valhalla’nın çıkış tarihini ortaya koymuş olabilir.

Assassin’s Creed Valhalla çıkış tarihi

Bir Reddit kullanıcısı, oyunun Amazon İtalya’daki sahifesinde çıkış tarihi olarak 15 Ekim’in bölge aldığını tespit etti. Sahife, muhtemelen daha sonra yaptığı bir güncellemeyle oyunun çıkış tarihini 31 Aralık 2020 formunda gösterse de Reddit kullanıcısı tarafından alınan ekran imajını yukarıdan görebilirsiniz.

Oyunun çıkış tarihinin ekim ayı olmasının birinci bakışta da nispeten mantıklı olduğunu söyleyebiliriz. Assassin’s Creed 3’ten bu yana, Unity ve Rogue oyunları hariç, serinin tüm oyunları ekim ayında oyuncularla buluşmuştu. Hasebiyle oyunun, PC ve şu anki konsollar için ekim ayında, yeni nesil konsollar için ise çıktıkları periyotta çıkması nispeten beklenen. Ayrıyeten daha evvel yeniden Reddit’te ortaya çıkarılan bir haberde de oyunun 16 Ekim’de çıkacağı argüman edilmişti.

Doğal Ubisoft tarafından resmi bir açıklama gelene kadar çıkış tarihleriyle ilgili bu haberlere biraz kuşkuyla yaklaşmakta yarar var. Ubisoft, temmuz ayında E3 şeklinde dijital bir sunum gerçekleştireceğini resmen duyurmuştu, oyunun resmi çıkış tarihini de burada görmemiz hayli olası. AC Valhalla; PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, PC ve Stadia platformları için geliştiriliyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.