Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Asus, Google Meet Destekli Görüntü Konferans Kitlerini Duyurdu

0 21

Asus, koronavirüs devrinde düzgünden uyguna artık medya konferans pratiklerine yardımcı olmayı amaçlayan, bir mini bilgisayar, harici hoparlör ve satın aldığınız konfigürasyona bağlı olarak bir kamera ve dokunmatik ekran sunan görüntü konferans odaklı yeni kitini duyurdu. Kit, büyük ölçüde Google'ın medya konferans pratiği olan Meet odaklı olarak geliştirildi.

Asus tarafından Google Meet Bilgisayar Sistemi olarak isimlendirilen kitte, Intel Core i7 işlemci ve 128 GB SSD'ye sahip bir mini bilgisayar bulunuyor. Buna ek olarak cihazda birçok giriş portu taraf alıyor.  

20 kimseye kadar görüşme imkânı mevcut 

8 bireye kadar destek veren Başlangıç Kiti isimli paketi satın almanız durumunda, HD çözünürlüğünde kayıt özelliği ile 4 kata kadar yakınlaştırma yapabilen ve 120 kademelik görme açısına sahip olan kameraya da sahip oluyorsunuz. Bununla birlikte, pakette bulunan harici dokunmatik ekran ile de aramalarınızı yönetebiliyorsunuz. 

Asus tarafından Büyük Ofis Kiti olarak isimlendirilen paket aracılığıyla ise 20 şahsa kadar içtima yapabilirsiniz. 1080p çözünürlük ve 10 kata kadar yakınlaştırma özelliklerine sahip Logitech PTZ Pro 2 kamera modeliyle koordinasyonlu olan ama pakete sistemle uyumlu Logitech marka kameranın dahil olmadığını söz eden Asus yetkilileri, dileyen şirketlerin bunu dışarıdan temin edebileceklerini söyledi.  

Haziran ayı itibariyle 28 memlekette satışa çıkması beklenen modelin memleketimizde satışa çıkıp çıkmayacağı ise şimdilik merak konusu. Asus, kelam konusu kitin fiyatını açıklamadığından eserin fiyat/performans durumu hakkında bir fikir yürütmek mümkün değil.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.