Makalecin - Güncel Blog Yazıları

BBC, Netflix Party’e Rakip ‘Together’ Özelliğini Duyurdu

0 19

Koronavirüs salgını, çevrimiçi platformların klâsik platformlara nazaran çok daha çokça öne çıkmasını sağladı. Rakipleri yeni yeni yükselmeye başlayan Netflix ise bu hususta en ziyade dikkat çeken platformlar arasında bulunuyor. Bu nedenle olacak ki İngiltere merkezli yayın kuruluşu BBC, direkt Netflix'e olmasa da Netflix Party özelliğine rakip bir özellik duyurdu.

BBC Together adı verilen özellik sayesinde, BBC iPlayer, BBC Sounds, eğitim içerikleri yayınlayan Bitesize, BBC News ve BBC Sport üzerinden yayınlanan içerikler, tıpkı Netflix Party’de olduğu üzere aileniz ve arkadaşlarınızla farklı mahallerde olsanız bile eş vakitli olarak internet üzerinden izleyebilmenize olanacak sağlıyor.

BBC Together ile sevdiklerinizle yanyana olmasanız bile tıpkı içerikleri izleyebileceksiniz

Yeni özellik, koronavirüs nedeniyle ailesinden, arkadaşlarından başka kalan kimselerin sevdikleriyle tıpkı anda birebir şeyi izlemelerini sağlayarak ortak hisler paylaşmalarına yardımcı oluyor. Laf konusu özellikte yayının denetimi, başlayan kişinin elinde oluyor. Yayını başlatan kişi içeriğin ne hengam başlayıp duracağından, içeriği geri ya da ileri almaya kadar birçok denetime sahip oluyor. 

Bu yeni özelliği, derhal artık BBC’nin deneysel teknolojilerinin bulunduğu bir test sitesi olan Taster üzerinden deneyebilirsiniz. BBC'nin Taster sitesi İngilizce olduğundan tüm okuyucularımız tarafından kullanılamayabilir fakat ilerleyen devirde özelliğin kararlı haliyle Türkiye'de de tasarrufa sunulmasını bekliyoruz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.