Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Bethesda’nın Yeni Oyunları, PS5 ve PC’ye Hususî Olacak

0 9

Oyunseverlerin uzunca bir mühlet bekledikleri PlayStation 5 aktifliği nihayet gerçekleşti. Sony, dün gece saatlerinde başlattığı aktiflikte ile hem PlayStation 5'in dizaynını hem de PlayStation 5 için hazırlanan oyunları tanıttı. Tanıtılan oyunlar, hususlarından fazla grafik kaliteleri ile oyuncuların beğenisini kazandı. Aktiflikte ön plana çıkan geliştirici şirketlerden bir tanesi de Bethesda'ydı.

Bethesda, PlayStation 5 için düzenlenen “The Future of Gaming” (Oyunun Geleceği) aktifliği kapsamında iki oyun duyurusu yaptı. Bu oyunlar Deathloop ve Ghostwire: Tokyo olarak önümüze çıktı. İki oyun da farklı yapıları ile dikkatleri üzerine çekerken artık, bu oyunlarla ilgili farklı bir gelişme yaşandı.

Bethesda'nın yeni oyunları, Xbox Series X'te konum almayacak; en azından bir mühlet…

Aslına bakacak olursak Bethesda, yeni oyunlarından E3 2019 kapsamında bahsetmişti. Lakin dün yapılan aktiflik kapsamında hem Deathloop hem de Ghostwire: Tokyo'nun PlayStation 5'te nasıl oynanacağını gördük. Medya oyun kolunun kıymetli isimlerinden bir tanesi olan Geoff Keighley, duyurunun akabinde yaptığı açıklamada Bethesda'nın yeni oyunlarının PlayStation 5 ve PC'ye kişisel olacağını belirtti; en azından bir müddet için…

Keighley'in yaptığı açıklamalar, Microsoft'un bu yıl ahir piyasaya sürmeye hazırlandığı Xbox Series X'i bekleyen oyuncuların canını sıktı. Zira yapılan açıklama, hem Deathloop hem de Ghostwire: Tokyo'nun Xbox Series X'e gelmeyeceğini, gelse bile bunun birkaç yıl sonra olabileceğini gösteriyor. Görünüşe nazaran Sony, Xbox Series X'e birinci çalımı Bethesda'nın iki yeni oyunu ile attı.

PlayStation etkinliğinde gördüğümüz Deathloop, iki suikastçının hikayesine odaklanıyor. Blackreef isimli bir adada bir hengam döngüsünün içine sıkışan suikastçılar birbirleriyle bir türlü anlaşamıyorlar. Zira karakterlerden bir tanesi bu döngüden kurtulmayı, gayrısı ise döngünün içinde kalmayı istiyor. Bu oyun, PlayStation 5'in piyasaya sürülmesiyle birlikte hem PS5 hem de PC için raflardaki tarafını alacak.

Deathloop için hazırlanan fragman

Ghostwire: Tokyo ise biraz daha etkileyici bir imalat üzere görünüyor. Nüfusun yüzde 99'u yok olan bir Tokyo'da geçen bu oyun, bu kayıp nüfusun gerisindeki gizemi çözmeye odaklanıyor. Silahın olmadığı bu oyunda oyuncular, onlarına çıkan ruhları büyüler ile alt etmeye çalışıyorlar. Bu enteresan oyun, 2021 yılında önümüze çıkacak ve hem PlayStation 5 hem de PC için yayında olacak.

Ghostwire: Tokyo'nun fragmanı ise şöyle

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.