Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Bilişim Vadisi’nden ‘çevrim içi’ oyun geliştirme kampı

0 16

Bilişim Vadisi‘nde ortamındaki mahallî ve küresel paydaşlar ile iş birliği yapılarak, girişim bazlı çalışmalar geliştirilmeye devam ediliyor. 

Kovid-19 sürecinde faaliyetlerini sürat kesmeden online ortamda sürdüren Bilişim Vadisi, Türkiye’de birinci defa gerçekleştirdiği oyun geliştirme kamplarını tekrar bir unsur imza atarak dijital ortama taşıyor.

“United Game Jam” isimli çevrim içi aktifliğe katılan oyun meraklıları ve yazılımcılar, 48 saat boyunca çeşitli eğitimler alacak. Iştirakçiler arasından kurulacak kadrolar, en güzel oyunu geliştirmek için kıyasıya bir uğraş gösterecek. 

Türkiye’nin saygın oyun geliştirme firmalarından ve akademinin ilgili kısımlarından bilirkişi mentörlerin destekçi olacağı aktiflik 5 Haziran’da başlayacak ve 7 Haziran’da sona erecek.

Oyun geliştiricilerin yanı sıra yatırımcıların da yakından takip edeceği aktiflik kapsamında başarılı bulunan oyun geliştiricilere Bilişim Vadisi çatısı altında çalışmalarını sürdürme imkanı sağlanacak. Başkaca, Bilişim Vadisi yetkilileri, başarılı oyunları ulusal ve milletlerarası yatırımcı ağlarıyla buluşturma bahtı sunacak.

Dijital oyun kampına www.digiage.com.tr adresinden yapılan müracaatlar bugün 24.00’e kadar devam edecek. Müracaatlar 200’ü geçerken, bu sayının gün içerisinde 500’ü bulması bekleniyor.

Bilişim Vadisi, oyun oynamayı seven gençlerin kendi oyunlarını geliştirmeleri mülahazasıyla “Oyunla Gelecek” girişimini hayata geçirmiş ve bu kapsamda 2 oyun kampı düzenlemişti.

Türkiye’nin dört bir yanından gençlerin katıldığı ve ağır ilgi gören kamplarda çok sayıda oyun ortaya çıktı ve bu oyunları geliştiren ekipler arasından 4 şirket kuruldu. Ayrıyeten, mekan tahsis edilen 33 ön kuluçka da Bilişim Vadisi’nde faaliyetlerine devam ediyor.

Oyun geliştirme maksatlı etkinlikler Game Jam’ler yerkürede ve Türkiye’de düzenleniyor.

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.