Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Bir Adam, LEGO Tutkusunu 100.000 Dolarlık Kente Dönüştürdü

0 15

LEGO, uzun yıllardır insanların keyifle bir şeyler inşa etmek için kullandıkları araçlardan biri. Lakin birtakım beşerler için LEGO'lar, sefalı vakit geçirme araçları olmaktan ziyade bir tutku. ABD'de Josh Foote adlı bir adam, LEGO setleriyle kendi metropolünü inşa etmek için yaklaşık 100.000 dolar harcadı.

ABD'nin New Jersey eyaletinde yaşayan Foote, LEGO'larla konutunun bodrumunda kendi Avengers Kulesi'ne dahi sahip olan devasa bir şehir inşa etti. Josh Foote'un kentinin inşası, LEGO setlerini 2015 yılında yeni taşındığı konutunun 90 metrekarelik bodrumuna getirmesiyle başladı. Josh, aradan geçen yıllar içinde kentini genişletti ve kurduğu metropol bodrum katının yaklaşık yarısını kapladı.

LEGO kenti, 1.600 farklı setin yanı sıra 81.000 adet ek LEGO kesimi, kişisel binalar ve şehrin inşası için gerekli başka araçlardan oluşuyor. Giriş seviyesi LEGO'ların yaklaşık 50.000 dolar kıymetinde ve ekstra kesimler, maliyete 14.000 dolar daha ekliyor. Avengers Kulesi, müze ve gökdelenler üzere kişisel binaların tanesi 500 ila 1.000 dolar arasında değişiyor. Josh, kentine yaklaşık 96.000 dolar harcadığını söylüyor.

Siyasi danışman olan Josh, “LEGO, çocukluğumda beni her devir oynarken görebileceğiniz oyuncaklardan biriydi ve 1990'ların başında bir çocukken inşa ettiğim derme çatma bir kentim vardı. Birden fazla evlat üzere, lise ve üniversite yıllarımda oyuncaklardan başımı kaldırıp spor ve öbür aktivitelere yöneldim. 2012 Noelinde armağan almak için bir mağazaya gittik ve orada Marvel Avengers LEGO setlerini gördüm. Eşim, benim için o küçük setlerden birini aldı ve tekrar bağladım!” diyor.

LEGO tutkunu adam, kurduğu kenti ilerde oğluna bırakmanın hayalini kuruyor

Elbette Josh, yalnızca bu kadarla yetinmedi. Avengers ekibini tamamlamak zorundaydı, fakat kaçırdığı birtakım setler vardı. Daha sonra, koleksiyonculara yönelik daha karmaşık ve modüler seçenekler sunan ve fiyatı daha pahalı olan LEGO Creator Expert serisini keşfetti.

Josh, yakınlarının hanesine gelip yenilikleri görmekten hoşlandığını ve LEGO seti satın almanın tatillerde vakit geçirmeyi kolaylaştırdığını söylüyor. Bodrum katındaki meydanın yaklaşık %50'sini kente, %25'ini ekstra depolamaya ayırmış. Kentte çok sayıda hareketli kesim var ve yedi haftalık bebeği şimdi oyuncakların tadını çıkaramıyor.

Josh, “Büyüdüğünde, gözetimim altında onunla oynamasına müsaade vereceğim günleri hayal ediyorum” diyor. Nitekim de Josh'un bebeğinin kendi LEGO kentine sahip olacak şanslı bir bebek olduğu söylenebilir.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.