Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Bir Call of Duty: Warzone Hilecisinin Rezil Olduğu Anlar

0 15

Online oyunlarda en ziyade şikayet edilen meselelerden biri de, beceriksizliklerini yazılımlarla kapatmaya çalışan hileciler. Bugün, yerkürenin en tanınan oyunlarından olan PUBG, Call of Duty: Warzone ve Counter-Strike: Küresel Offensive üzere prodüksiyonların hepsi de hilecilerden muzdarip. Oyunseverler, bu duruma isyan ediyor olsalar da şirketşer ne yazık ki hile konusuna bir tahlil bulmuyor ya da bulamıyorlar.

Hayatta kalma oyunları, son devirlerin en tanınan oyun çeşitlerinden bir tanesi. Münasebetiyle bu tıp oyunlardaki hileciler, nitekim de can sıkıcı oluyor. Zira siz, bileğinizin hakkıyla oynamaya çalışırken birisi geliyor ve size karşı hiç talihi olmadığı halde oyun zevkinizi mahvediyor. Bu haberimizde ise sizlere, Call of Duty: Warzone'da hile yapan bir oyuncunun nasıl rezil olduğundan bahsedeceğiz. 

Reddit aracılığıyla gün yüzüne çıkan ve sizlerle az sonra paylaşacağımız imgeler, birtakım kişilerin neden hile kullandığını anlamanızı sağlayabilir. Çünkü bir hileci, “Aimbot” olarak da bilinen nişan alma yardımcısını kullanırken adeta rezil kepaze oluyor. Pak bir oyuncunun üzerine iki şarjörden çokça mermi boşaltan hileci, rakibinden bir mermi bile yemeden alt ediliyor. Evet bu nasıl oluyor?

Hileci arkadaş, zaviyeye sıkıştırdığı rakibinin üzerinde onlarca mermi sıkıyor. Bununla da yetinmeyen hileci, rakibinin üzerine bomba bile atıyor. Başarısız olunca farklı bir konuma geçip rakibini öldürmeye çalışmaya devam eden hileci, bir kere daha başarısız olunca bu kere “rush” yapmaya, yani oyuncunun üzerine gitmeye karar veriyor. Lakin rakibinin kullandığı kalkanı görmezden gelen hileci, hak ettiği sonu yaşıyor ve birkaç kalkan darbesi ile alt ediliyor.

Ava giderken avlanan hileci

Yukarıdaki ibretlik imgeleri izlediğinizde, hilecinin aslında ne kadar beceriksiz bir oyuncu olduğunu açıkça görebiliyorsunuz. Başkaca laf konusu medyayı izlerken keyif almış olmanız da olası. Ama bu görüntü, görüntü oyun dalının aslında ne kadar önemli bir dertle karşı zıdda olduğunun olağan bir örneği. Umuyoruz ki dalın önde gelen isimleri bir an evvel hile meselesine karşı harekete geçerler ve oyunseverler de gönül rahatlığı ile oyun oynama imkanı bulurlar.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.