Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Bir Hayran, Maneater Logosundaki Mantık Günahını Düzeltti

0 19

Geçtiğimiz ay PC, PlayStation 4 ve Xbox One için yayınlanan köpekbalığı simülatörü Maneater, sunduğu açık yerküre RPG ögeleriyle kısa vadede birçok oyuncunun beğenisini kazanmıştı. Şimdiyse bir Reddit kullanıcısı, oyunun logosunda yalın lakin tesirli bir değişiklik yaparak oyundaki tek eksiği de tamamlamış oldu.

Sıradanda Maneater oyununun logosunda ‘Man’ ve ‘Eater’ sözleri munfasıl bir biçimde yazılmış ve iki sözün arasına köpekbalığını andıran bir çene konmuştu. Lakin bu çene, ‘Eater’ yazısına çevriliydi ve güya onu ısırıyormuş üzere görünüyordu. Reddit kullanıcısı ise bu çeneyi aksi çevirerek köpekbalığı çenesinin ‘Man’ sözünü ısırıyormuş üzere görünmesini sağladı.

Evet, bu değişiklik tam olarak ne manaya geliyor? Türkçe’de ‘İnsan Yiyen’ mealine gelen Maneater sözü esasında Man’ (İnsan) ve Eater’ (Yiyici) olmak üzere iki farklı sözden meydana geliyor. Bu noktada logoda çenenin karşıt çevrilmesi de mantık olarak esasen olması gerekeni tarafına getiriyor diyebiliriz.

Maneater nasıl bir oyun?

Tripwire Interactive tarafından geliştirilen ve yayınlanan Maneater, oyuncuların köpekbalığı formunda etrafta dolaştığı bir aksiyon rol yapma oyunu olarak biliniyor. Yavru bir köpekbalığından okyanusların en azılı katillerinden birine dönüşeceğimiz oyunun hikâyesiyse şöyle:

“Küçük bir köpek balığı yavrusu olarak adım attığın ekosistemde beslenerek üst basamaklara yükselmen ve vahşi yerkürede hayatta kalman gerekiyor. Bu gayeyle beşerler ve vahşi hayvanlar üzere pek çok düşmanla karşılaşacağın, büyük ve çeşitli bir açık yerküreyi keşfedeceksin. Hakikat kaynakları bulursan tabiattaki potansiyelini aşacak kadar büyüyebilir ve efsanevi bir üstün avcı olan devasa köpek balığına dönüşebilirsin. Ye. Keşfet. Geliş.”

Geçtiğimiz mayıs ayında piyasaya sürülen oyun, şu anda Epic Games üzerinde 69 TL’den satışa sunuluyor. Buradaki temasa tıklayarak oyunun Epic Games sahifesine ulaşabilir, oyunu satın alabilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.