Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Bir Koleksiyoncu, 50 Bin Dolarlık Charizard Kartı Buldu

0 24

Geçtiğimiz günlerde bir Pokemon kart koleksiyoncusu, YouTube'da çektiği 'kutu açma' videosunda açtığı destelerin birinde çok pahalı bir Charizard kartı bulmayı başardı. Bu Charizard kartını bulan Leonhart isimli YouTuber ve koleksiyoncunun videosunu Twitter üzerinden paylaşan @lazaro isimli kullanıcı, kısa devirde 2,6 milyon izlenmeyle viral oldu.

Pokemon kartları, günümüzde hâlâ epeyce büyük bir kitlesi olan koleksiyon eşyaları olarak önümüze çıkıyor ve bu kartların nadir olanları çok büyük fiyatlara satılıyor. Bahsi geçen bu Charizard kartı, Pokemon kart serisinin birinci nesline ilişkin. Hologram bir yapıya sahip olan kart, 2. el Pokemon kartı pazarında 50.000 dolar civarında satılıyor.

İşte Leonhart'ın Charizard kartını bulma anı:

Büyük ihtimalle birçoğumuz, çocukluğunda yeni bir kart destesini açma heyecanını yaşamıştır. İçerisinde hangi kombinasyonların olduğu bilinmeyen yeni bir kart destesini açmak, tahminen de çocuklukta yaşanılan en heyecanlı anlardan biri ancak Pokemon yahut sair oyun kartı tutkunları, hâlâ bu tutkuyu ve heyecanı birinci gün olduğu üzere yaşamaya devam ediyor. Koleksiyonculuğun temelinde yatan, tutku duyulan objelere sahip olma isteği, birçok kimsede Pokemon ve başka oyun kartları üzerinden kendine konum buluyor. 

Görüntünün viral hâle gelme sebeplerinden biri de kartın pazardaki kıymetinin yanı sıra Leonhart'ın bu kartı bulduğu andaki yaşadığı heyecan ve coşku. Görüntüyü izleyen milyonlarca kişi de belki hayatlarının bir kısmında, tahminen de hâlâ sahip oldukları bu tutkuyu, Leonhart'ın nadir Charizard kartını bulduğunda yaşadığı sevinç ve coşku anlarını izleyerek tekrar yaşama fırsatı buluyor. Başkaca Leonhart'ın bu açılışı dramatize ederek adeta bir gösterim oyunu sahnelermişçesine ortaya koyması da takdir edilebilecek bir şey. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.