Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Bir Sanatkarın Disney Karakterine Çevirdiği 10 Şirin Hayvan

0 13

Disneyfication, 1959 yılından bu yana garp memleketlerinin önderlik ettiği formda globalleşmeyi ve tüketici hayat stiline geçişi tanımlamak için kullanılan bir tabirdir. Öte yandan terim, bazen bir çizimi Disney biçimine benzetmek mealinde da kullanılır.

Hollandalı sanatçı Isa Brendt de girişimi 'Pet Disneyfication'da evcil hayvanların fotoğraflarını toplayarak onları Disney karakterlerine çevirdi. Girişimde ortaya pek çok sempatik kahraman çıktı. O denli ki birtakım kareler, direkt Disney prodüksiyonlarından alınmış üzere.

1. Mert kedi tek kulak:

Sanatçı bu karede, güçlükle kaidelerle yüzleşmiş olan kediciği bir Disney karakteri hâline getirmiş. 

2. Bu köpeğin sahibine baktığı üzere bakan birini bulun:

Bu sevimli dostumuzun sahibine attığı bakış da sanatkarın kalemiyle Disney yerküresine taşınmış durumda. 

3. Kedi değil, 'Sayın Sarman Sarmanzade'

Bu şık kedi de renklerini tamamlayan papyonu ve kendinden emin duruşuyla dikkat çekiyor.

4. Pumba ve Simba, düşük bütçeli cosplay:

Bir domuz yavrusu ile bir kedi yavrusunun bir arada uyuduğu bu sevimli fotoğraf, akla Disney’in sair bir meşhur domuzunu ve devasa kedisini getiriyor.

5. Mazeretim var, asabiyim ben!

Bir Disney animasyonunda haneye yeni gelen yavru kediye karşı çıkan ve sokak kedilerinin kendileri kadar asil olmadığını argüman eden bed kediyi bu türlü çizseler herhalde kimse yadırgamaz. 

6. Orman dostları:

Bir biçimde kentteki hayatından uzakta, tabiatta kalan kedi ve onun etrafla bağ kurmasını sağlayan, bir anda en yakın arkadaşı olan kirpinin hikâyesi de pekala Disney sineması olabilir.

7. Harvey Dent, sen misin?

Tamam, Harvey Dent bir DC karakteri ve DC karakterlerinin hakları Warner Bros.’a ilişkin. Tekrar de karakter Disney’de olsaydı bu kedi pekala Harvey Dent’in evcil hayvanı olabilirdi.

8. Crossover kısmı:

101 Dalmaçyalı ve Leydi ile Sokak Köpeği sinemalarının öncesini anlatan bir crossover imalata mı denk geldik? 

9. Atma işte bunu, zehirli bu:

Frizbi yakalamak konusunda berbat olmasa da frizbiyi ağzıyla tutmak konusunda nispeten makûs olan bu arkadaşımız da kendi sinemasını hak ediyor.

10. Yaramaz ikili:

Ortalığı sıkça karıştıran, yaramaz ve pratik zekâsıyla hareket eden bir ikili arıyorsanız uzaklara bakmanıza bizce gerek yok. Bu ikili bu işi çok uygun yapacaktır.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.