Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Bir The Elder Scrolls Oyuncusu, Tam 616 Yıldır Mahpus Yatıyor

0 17

Medya oyun kesiminin esaslı şirketlerinden bir tanesi olan Bethesda, uzun vakittir bölümün içerisinde ve bugüne kadar onlarca değerli oyunun altına imzasını attı. Bu oyunlardan bir tanesi de 1994 yılından beri hayatımızın içerisinde olan The Elder Scrolls. Aksiyon RPG çeşidinde bir oyun olan The Elder Scrolls, oyunseverlerden gördüğü ağır ilgiyle süreç içerisinde bir oyun serisi haline geldi.

Bethesda, The Elder Scrolls'u tüm detaylarıyla düşünerek geliştirdi. Hasebiyle oyunseverler de bu oyunda attıkları her adımı düşünüyorlar. Şayet oyun içerisinde ceza verilmesi gereken bir durum meydana gelirse bu ceza, karakterin oyun içinde mahpusa girmesi formunda oluyor. Alışılagelmiş olarak bir oyunca mahpusa girerseniz, bir an evvel çıkmak için gayret harcarsınız. Gelgelelim bu haberimizde size, mahpustan çıkmak istemeyen bir The Elder Scrolls oyuncusundan bahsedeceğiz.

Sizlere bahsedeceğimiz karakterin kim olduğu bilinmiyor. Twitter'daki tanınan The Elder Scrolls hesaplarından bir tanesi olan “The Unofficial Elder Scrolls Pages” tarafından paylaşılan bir tweet, bir oyuncunun bu oyunda çok değişik bir hobisinin olduğunu söz ediyor. Bu hobi: Mahpus yatmak. Hemde çok fakat çok uzun vade mahpus yatmak.

Oyuncunun 225.001 gündür mahpus yattığını gösteren oyun içi imaj

Mevzuyla ilgili yapılan açıklamalar ve paylaşılan manzaralar, bu oyuncunun oyundaki tam 225 bin 1 gününü The Elders Scrolls cihanında mahpusta bekleyerek geçirdiğini gösteriyor. Mahpusta geçen bu vade, tam 616 yıla denk geliyor. Üstelik tek tuhaflık 616 yılın mahpusta geçmiş olması değil. Mahpusta geçen vade içerisinde karakterin tüm yetenekleri de körelmiş ve karakter hiçbir şey yapamaz hale gelmiş durumda.

Oyuncunun karakteri mahpus yatmaktan neredeyse yürümeyi bile unutmuş durumda

Oyuncunun oyun içinde çok uzun yıllar mahpusta yatması gayri oyuncuları etkilemediğinden fark edilmemesi çok mümkün. Ancak tekrar de küçük bir hesaplama yapıldığında The Elder Scrolls cihanında yaşanan değerli hadiselerin neredeyse hepsinin bu oyuncu hapisteyken meydana geldiğini söyleyebiliyoruz. Örneğin oyundaki Oblivion kapıları kapandığında ya da Mehrunes Dagon en büyük yenilgisini aldığında bu oyuncu mahpusta yatmaya devam ediyordu.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.