Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Bir YouTuber, Mbappe’nin Suratına Erişmek İçin 3 Ay Çalıştı

0 24

Paris Saint Germain'in yıldız oyuncusu Kylian Mbappe, yerkürenin en süratli futbolcularından biri. Fransız genç futbolcu, attığı sprintlerle rakiplerine toz yutturuyor ve bu da onu gol yollarında tehlikeli bir silah yapıyor. Fransız gazetesi Le Figaro'ya nazaran Kylian Mbappe, saatte 36 km/sa sürate kadar ulaşabiliyor.

Fransa'nın 2018 Yerküre Kupası'nda Arjantin'i 4-3 yendiği maçta Kylian Mbappe, 2 gol atarak yıldızlaşmasının yanı sıra bir konumda 62 metreyi 7.5 saniyede katederek sonları zorlamıştı. Yaklaşık 5 milyon aboneye sahip İngiliz YouTuber ChrisMD, gerçek bir sürat makinesi olan Kylian Mbappe kadar süratli top sürebilmek için üç ay boyunca antrenman yaptı.

ChrisMD, Kylian Mbappe kadar süratli olmaya çalışsa da başarılı olamadı

Gerçek ismi Chris Dixon olan YouTuber, geçtiğimiz hafta paylaştığı bir medyada 3 ay boyunca her gün suratını artırmak için, hususî olarak tasarlanan çeşitli egzersizler yaptığını açıkladı. YouTuber, koşu çalışmalarının yanı sıra zıplama squat'ları, yük çalışmaları ve daha birçok çalışma yaparak vücudunu güçlendirmeye çalıştı.

Dixon, eğitimine başlamadan evvel 62 metrede 9,74 saniyelik sprint mühleti kaydetti. Bu, Mbappe ile kıyaslandığında 2 saniyeden daha uzun bir mühlet demekti. Üç aylık eğitiminin ahir ortaya çıkan sonuç ise daha dramatik. Dixon, çalışmalarının sonucunda rekorunu yalnızca 0.67 saniye aşağı çekebildi ve 9.07 saniyeye kadar indi. Sonuç olarak da Mbappe'nin 1.57 saniye gerisinde kaldı.

ChrisMD'nin Mbappe'nin suratına 'yetişemediği' medya

Sonuç aslında şaşırtıcı değil; nihayetinde Mbappe üst seviye profesyonel bir sporcu. Diğer yandan Dixon'ın deneyi, hem Mbappe'nin inanılmaz doğal yeteneğinin bir kanıtı hem de sıkı çalışmanın işe yaradığının bir göstergesi. Dixon, “Aslında bunu kendim için yapmak istedim ve aslında sprintte daha süratli olmak istedim. Nispeten mutluyum. Mbappe'nin 1,5 saniye gerisinde. Adam hızlı! O anormal!” dedi.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.