Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Birçok Oyunsever, GTA 6’da Bir Hatun Ana Karakter İstiyor

0 13

Bugüne dek sizlerle, GTA 6 ile ilgili onlarca haber paylaştık. Bu haberler daha çok, GTA 6 ile ilgili ortaya atılan söylentileri ve argümanları içeriyordu. Lakin artık sizlere, “Inverse” isimli bir teknoloji sitesinin yaptığı anketten bahsedeceğiz. Bugüne dek 5.800'den ziyade oyunseverin katıldığı anket, GTA hayranlarının yeni oyunda nasıl bir karakter görmek istediklerini ortaya koyuyor.

Inverse tarafından yapılan açıklamalara nazaran ankete katılan oyunseverlerin 3.000'den ziyadesi, oyun içerisinde nasıl bir karakter görmek istediklerini kendi cümleleri ile lisana getirmiş. Değişik bir şekilde oyunseverlerin çok büyük bir çoğunluğu, GTA 6'nın ana kahramanının bir bayan olması gerektiğini tabir etmişler.

Rockstar Games ve GTA serisinin hatunlarla arasının yeterli olmadığını söyleyebiliriz. Kimi eleştirmenlere nazaran şirket, GTA oyunlarında kullandığı yan karakterleri ziyadesiyle cinsiyetçi formda tasarlıyor. Ayrıyeten, dünyaca ünlü tanınan oyun serisinde hiçbir devir ana karakterin kadın olmaması, aslında bilinçli yapılan bir hamleydi.

Inverse tarafından yapılan anket, Rockstar Games tarafından ne kadar önemsenir bilinmez lakin bu türlü esaslı bir değişim, GTA 6 için değerli bir yenilik olabilir. Aslına bakacak olursak piyasaya bilhassa son devirlerde sürülen oyunlarda sık sık bayan karakterler görmeye başladık. Velev bu hususta uzunca bir müddettir merakla beklenen Cyberpunk 2077'yi de örnek olarak gösterebiliriz.

GTA 5 Online'daki bayan karakterler, oyuncuları pek de şad etmiyor

GTA 5 Online ile ilgili forumlarda pek çok oyunsever, hatun karakterlerin kalitesinin çok düşük olduğunu söyleyerek Rockstar Games'i eleştiriyorlar. Velev YouTube'da da bu hususla ilgili kimi rehber medyalar bulunuyor. Lakin Rockstar Games, bu tenkitlerin hiçbirini bugüne dek umursamadı.

GTA 6'nın hatun karakter tartışması, birinci defa bu anketle ortaya çıkmadı

GTA 6 ile ilgili olarak bugüne kadar ortaya atılan birtakım savlar, yaklaşmakta olduğu söylenen yeni oyunun tanınan Netflix serisi Narcos'tan ilham alacağını ortaya koyuyordu. Velev bu bağlamda “Project Americas” olarak kodlanan oyunun ana karakterlerinden bir adedinin bayan olacağı da belirtiliyordu.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.