Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Blightbound, Steam’de Erken Erişime Açılacak

0 19

Bir vadedir Ronimo Games firması tarafından geliştirilen yeni oyun Blightbound ahir duyuruldu. Yayıncı Devolver Digital, resmi Youtube kanalı üzerinden yayınladığı bir tanıtım görüntüsüyle Blightbound’u oyuncularla tanıştırdı. Awesomenauts oyunuyla tanınan Hollandalı görüntü oyun geliştirme şirketi Ronimo Games’in tıpkı başarıyı yeni oyunuyla yakalayıp yakalayamayacağı şu sıralar sıklıkla konuşulan şeylerden bir tanesi.

Koronavirüs salgını sebebiyle kişilerin meskende kaldıkları günlerde, beklenenden erken oyun duyurusuyla önümüze çıkan şirketin bu taktiğinin mahallinde olduğu icmalleri gecikmedi. Meskenlerinde artık sıkılmaya başlayan kişilerin karantina sürecini biraz sefalı hâle getirebilmek için atılan bu stil adımlara artık epey aşinayız. Bunların yanında oyunun Steam üzerinden erken erişime açılacağı da bildirilmiş durumda; velev Steam, çoktan Blightbound için bir tanıtım sahifesi hazırladı bile.

Blightbound nasıl bir oyun?

Biraz da oyundan bahsetmemiz gerekirse öncelikle Blightbound’un aksiyon ve macera çeşitlerinin âlâ bir temsilcisi olacağını söyleyerek kelama başlamamız mütenasip olabilir. Çok oyunculu bir yapıya sahip olan oyun, gizemli bir yerküre içerisinde başlıyor. İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Japonca, Korece, Rusça, Yalınlaştırılmış Çince ve Klasik Çince de dâhil olmak üzere yekun 9 lisanı destekleyen oyunun maatteessüf Türkçe lisan desteği bulunmuyor. Oyunun resmi tanıtımına yukarıdaki görüntüden ulaşmanız da mümkün.

Tanıtım fragmanına bakıldığında birinci izlenim olarak Blightbound’un güzel göründüğünü söyleyen kişi sayısı hayli ziyade. Oyunun hikâyesinin kısaca anlatıldığı görüntünün sonlarına hakikat oyundan kareler görmek de mümkün. Karakterlerin el çizimi olduğu ve gerçekçi 3D modellerle bir arada aydınlatma efektlerini kullanıldığı oyun, bu açıdan varlıklı üzere duruyor. Ronimo Games’in yeni bir oyunla döndüğünü duyunca epeyce heyecanlanan bir kesim olduğunu da eklemeden geçmeyelim. Tekrar de oyunun gerçekte nasıl reaksiyonlar alacağını ve oyuncular tarafından nasıl yorumlanacağını ilerleyen günlerde daima birlikte göreceğiz. Oyun için oluşturulan Steam sahifesine buradan ulaşabilir ve oyunun erken erişime girip girmediğini birebir sahifeden denetim edebilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.